Roma, který pobodal policistu a vyhodil ho z okna, dopadla policie

Autor: Jana Ulrichová - 
21. března 2012
17:35

Policisté už vědí, kdo v pondělí večer v nechvalně proslulé mostecké čtvrti Chánov napadl a zranil jejich kolegu. Včera odpoledne obvinili z těžkého ublížení na zdraví jednoho ze dvou Romů (32), které hned po činu zadrželi. Druhého mladíka (15) propustili.

Policista v uniformě pátral v napůl vybydleném Bloku 1 po hledaných osobách. Přitom jej obviněný muž, opilý a zřejmě i zfetovaný, napadl. „Na schodišti jej udeřil do hlavy a způsobil mu řezná poranění rukou a hrudníku. Zranění, které policista utrpěl, svědčí i o pádu z výšky,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Dodala, že to, za jakých okolností policista spadl, dosud vyšetřují.

Zraněný si sám přivolal pomoc. Podle předběžné lékařské zprávy utrpěl středně těžká poranění, otřes mozku a zhmožděniny. Blesk jej ve středu navštívil na chirurgickém oddělení v Mostě, kde je stále hospitalizován. Rozhovor ale odmítl.

Blesk hovořil s matkou a sestrou obviněného útočníka. I když je o něm známo, že je feťák, obě jej hájily. „Byl opilý. Doma se pohádal se sestrou a pak šel ven. Když viděl policejní auta, byl zvědavý, co se děje, a tak se šel podívat blíž. Nic zlého neudělal, jen jak měl upito, utrousil nějaké poznámky, a oni ho rovnou odvezli,“ tvrdily.

Policisté ale mají dost důkazů. „Na místě zajistili stopy, které budou odeslány na oddělení kriminalistické techniky k expertizám v oboru genetiky a biologie,“ potvrdila policejní mluvčí. Obviněnému hrozí až 10 let vězení. Skončí pravděpodobně ve vazbě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

miroslav ( 28. března 2012 15:25 )

ANO-ANO-ANO

annabella ( 23. března 2012 07:07 )

Tak ta diskuze skoncila?

hofihofi ( 23. března 2012 03:31 )

Zadny sef by neposlal policajta samotneho a vecer do Chanova, tomu neverte, ten tam sel soukromne a kseftovat s fetakem, a nedohodli se a to asi bude cele.

hiawatha ( 22. března 2012 22:27 )

valesovavera ( 22. března 2012 19:29 )

To je diskriminace né.Teď by mněli jít policajti a všechny ty cigoše vyházet z okna.Oni přece nemusí platit nic to je diskriminace když mají něco platit nebo konat své povinnosti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud