Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Výsledky pitvy řidiče belgického autobusu: Žádný alkohol ani infarkt

Video se připravuje ...
Autor: ČTK, oj - 
16. března 2012
18:11

V těle řidiče belgického autobusu, který v úterý večer havaroval ve Švýcarsku, nebyl zjištěn alkohol. Řidič ani neměl zdravotní problémy, které by mohly způsobit infarkt. Co stojí za hrozným neštěstím, se stále nevysvětlilo.

Švýcarské úřady dnes zveřejnily první závěry pitvy řidiče. "Nebyla zjištěna přítomnost alkoholu v organismu... ani prvky ukazující na zdravotní obtíže," uvedl vyšetřovatel Olivier Elsig. Podrobnější informace o stavu řidiče lze podle něj očekávat až za několik týdnů.

Podle Elsiga se rovněž neprokázalo, že by řidič nedodržel předepsanou rychlost. Vyšetřovatel zpochybnil i zprávu z belgických médií, že by řidič krátce před nehodou manipuloval s DVD přehrávačem.

Odborníci se nyní podle agentury DPA zaměří na prozkoumání vraku autobusu. Chtějí zjistit, zda havarované vozidlo nemělo technické problémy.

Belgický autobus, který vezl školáky vracející se z lyžařského pobytu, havaroval v úterý večer v tunelu na jihu Švýcarska. Při nehodě zemřelo 28 lidí, dalších 24 bylo zraněno.

Příčiny havárie zatím nejsou známy. Výsledky pitvy nyní vyloučily variantu, že tragédie byla důsledkem náhlých zdravotních problémů řidiče. "Nyní zůstávají dvě hypotézy: technická příčina (nehody) spojená s defektem na vozidle a lidská příčina v důsledku chyby nebo nepozornosti," uvedl Elsig.

blooroses ( 16. března 2012 23:24 )

Fakt jo? A v čem jako že nemám pravdu? No ty jí máš tutově jak z praku Netušíš ani která bije Ani nemáš na to, ty sprostá bečko, aby si pochopil, co píšu Já nikoho nemlátím, jenom jsem tě poslal mezi tobě rovný, aby si tě srovnali.

hofihofi ( 16. března 2012 23:15 )

Je videt kdo je tady hulvat, ty bys dokonce kazdeho mlatil, za to ze nemas pravdu, tak de chovaji nemocni lide - cholerici. Jak neni po jejich vyhrozuji nasilim, takze mam pravdu, ze?

blooroses ( 16. března 2012 23:05 )

Táhni už s tou tvoují blbou rejpavou jinam. Třeba do hospody. Tam tě z ní vyléčej. Tak do pěti minut tam dostaneš přes držku a pak dáš pokoj.

hofihofi ( 16. března 2012 22:45 )

Hmmm skromny dotaz, kdo t vas, kteri tu diskutuji, uz ridil nekdy nejaky autobus?

blooroses ( 16. března 2012 22:16 )

Na sprostej jízlivej pytel sprostá záplata. honza1965

Zobrazit celou diskusi