Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Hotel s michelinskou hvězdou vs. běžná hospoda: Kde mají lepší svíčkovou?

Autor: Kateřina Kycltová, Ladislav Křivan - 
17. března 2012
11:40

Restaurace po celé Evropě zažily během tohoto týdne jeden z nejdůležitějších dnů v roce. Ve středu se totiž udělovaly michelinské hvězdy. Letos poprvé získali toto prestižní ocenění také dva čeští šéfkuchaři ze dvou pražských restaurací. Blesk se proto rozhodl do jedné z oceněných vydat a ochutnat místní svíčkovou. V čem se liší od té z klasické české hospody?

Letošní vydání francouzského průvodce restauracemi Michelin Main Cities of Europe je k dostání od čtvrtka. Už ve středu však bylo známo, které restaurace se mohou z michelinského ocenění radovat.

Česká republika má letos poprvé hned dva zástupce z řad šéfkuchařů. Po jedné hvězdičce získaly pražské restaurace Alcron, kde kuchyni velí Roman Paulus, a restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise, kde je šéfkuchařem Oldřich Sahajdák.

Skvělý zážitek

Pro náš test jsme si vybrali první oceněnou restauraci, tedy Alcron ve Štěpánské ulici poblíž Václavského náměstí.

Při příjezdu narážíme hned na první problém: parkování. Všude kolem restaurace jsou totiž modré zóny. Po chvíli si však všimneme šipky parking, která směřuje do útrob hotelu, kde od nás poslíček převezme vůz a sám ho zaparkuje. Hned u vchodu se nás ujme číšník. Od chvíle, kdy si objednáme jednu porci svíčkové, do doby, než ji přede mě postaví, uplyne půlhodina.

Stojí však za to. Během ní se nám totiž číšník Karel věnuje nevtíravým, ale milým způsobem. Po pár minutách mu tak odpouštím i prvotní údiv nad návštěvou nás, obyčejných pozemšťanů, v tak luxusní restauraci. Než tedy dojde na samotnou svíčkovou, na našem stole přistane ochutnávka sýrů a hrachové polévky, to vše bez objednání a zdarma.

A pak to přijde. Svíčková je dokonalá od dvou druhů knedlíků, po chutnou omáčku až po rozpadající se maso. Chuť trochu zhořkne až při placení účtu. Za jednu porci zde zaplatíte 690 korun. S parkováním a pitím je tak jeden člověk za jeden oběd téměř na tisícovce.

Česká realita

Z Michelinem oceněného Alcronu míříme do české klasiky Korbel v Holešovicích. Svíčkovou zde dostanete za patnáct minut, nikdo se mě však předem neptá, kolik chci knedlíků, a hora šlehačky a brusinek s pomerančem je také samozřejmostí. Knedlíky se lepí na patro, omáčka má nasládlou chuť a maso je tvrdé. To vše v době oběda za 89 korun, jindy za 120.

Výsledek našeho srovnání? Vyplatí se připlatit si. Oběd vám totiž přinese zážitek nejen z jídla, ale ze stolování obecně. Ale kdo si může dovolit takto obědvat.

Co je michelinská hvězda

Knižní průvodce, který každoročně vydává francouzská společnost Michelin ve více než 12 zemích. Průvodce hodnotí jednou až třemi hvězdami restaurace výjimečné kvality. Hvězdičky se udělují na základě čtyř kritérií – kvality surovin, schopnosti ty suroviny zpracovat do netradičního jídla a důležitá je osobnost šéfkuchaře.

chachacha ( 17. března 2012 20:09 )

Nasráno máš sám. Motáš maso hovězí svíčková se svíčkovou omáčkou kde je hovězí zadní, hloupá socko.

vary ( 17. března 2012 19:12 )

Jděte do ***e s nějakym Alcronem. 1kg svíčkové stojí 600 až 700kč a já budu žrát v Alcronu 100g s trochou knedlíku za 700kč? Redaktoři blesku, máte nasráno v hlavách.

honza1965 ( 17. března 2012 18:35 )

Hele, když už je to tady o tý svíčkový a ty si sem zatáhla Pohlreicha, bylas někdy na svíčkový v Café Imperial? Mají jí tam vážně výbornou, dokonce lepší než vaří moje drahá polovička, co vaří jedna báseň. Ale to před ní nemůžu říct ;- A maj jí za slušnou cenu 198,-. Já ti když jsem se podíval na tu fotku hospodský svíčkový u článku, tak se mi zvednul žaludek. Polistirénový knedlíky, dva pidikousky tvrdýho masa, rozblemcaný brusinky a "šlehačka" rostlinýho původu, navíc slazená, co definitivně zabije omáčku i kdyby byla náhodou poživatelná. Proboha kdo tohle může jíst?

cip123 ( 17. března 2012 18:20 )

cip123 ( 17. března 2012 18:16 )

souhlas

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud