Ničivý požár na Rychnovsku: Uhořelo 25 tisíc kuřátek

Rozsáhlý noční požár na Rychnovsku si vyžádal životy 20 tisíc bezbranných kuřátek
Autor: simao, ČTK - 
7. 3. 2012
11:38

Rozsáhlý noční požár na Rychnovsku si sice nepřipsal žádná lidská zranění, či dokonce oběti, škody však byly obrovské. Hasiči je vyčíslili na pět milionů korun a především uhořelo na 25 tisíc teprve čtrnáctidenních kuřat.

"Příčiny vzniku požáru nyní vyšetřují hasiči a policie," uvedla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková.

Devět hasičských jednotek dorazilo v úterý po desáté hodině večerní k rozsáhlému požáru drůbežárny, bezbranným kuřatům však již pomoci nemohli.

"Při příjezdu hasičů byla celá střecha haly o rozměrech zhruba 50 krát 15 metrů v plamenech a v předposlední fázi hoření. Uvnitř haly bylo několik tisíc čtrnáctidenních kuřat," potvrdila mluvčí.

Požár dostali hasiči pod kontrolu chvíli před půl dvanácté, museli si však dát především pozor na to, aby plameny nepřeskočily na nedalekou kotelnu na lehké topné oleje. I tak to na Rychnovsku vypadalo v úterý v noci bezmála jako v apokalypse.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

abstergo ( 7. března 2012 13:11 )

Ať tak nebo onak, jsou to živé bytosti, které cítí bolest. Hrůza.

siroky11 ( 7. března 2012 12:22 )

Proč si BLESKU tak vymýšlíš? Uhořelo 20 000 a NE! 25 000 kuřat a škoda se odhaduje na 3 mil. a NE! 5 mil. korun!!! (viz odkaz) http://www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/zasahy-jednotek-po/zasah-34254/

Zobrazit celou diskusi
Další videa