Manželka Zorka vyprovodila Lukáše Přibyla do zelenobílého nebe
Ve strašnickém krematoriu se rodina v čele s manželkou Zorkou a kamarádi ze Sparty a Bohemky rozloučili s fotbalovým manažerem Lukášem Přibylem, který zemřel ve věku 33 let. Blesk.cz přinesl ze smutného loučení podrobné ONLINE zpravodajství.
"Jsem hrdý, že jsem mohl být tvůj přítel," tato slova pronesl nad Přibylovou rakví jeho kamarád Jakub Otava a mluvil tak z duše desítkám těch, kterým bude Lukášův úsměv už navždy chybět.
Na pohřbu Lukáše Přibyla vedle sebe v slzách stáli kamarádi z Bohemky i Sparty. Rivalita obou klubů byla zapomenuta. Legenda Bohemky Antonín Panenka usedl vedle majitele Sparty Daniela Křetínského a rozjímali nad tím, co pro ně Přibyl znamenal.
Pro Bohemku muže, který ji dokázal udržet na fotbalové mapě, pro Spartu pak manažera, který dokázal řídit největší klub v zemi, aniž by ztratil optimismus a slušnost.
Nejtěžší chvíle zažívala Přibylova manželka Zorka. I ona přijala za svá slova hymny Bohemians, že Klokani se nikdy nevzdávají. Na pohřbu z ní čišel důstojný smutek a odhodlání, jak jednou roční Beatce bude vyprávět o tátovi...
SMUTNÝ AKT MINUTU PO MINUTĚ:
15:10 - ONLINE přenos na Blesk.cz končí. Děkujeme za pozornost. Čest památce Lukáše Přibyla.
15:08 - Poslední rozloučení s Lukášem Přibylem končí. Jednotliví smuteční hosté kondolují jeho rodině. Před krematoriem zní potlesk fanoušků, pro muže, který spojil Bohemku a Spartu.
14:46 - Po Ivanu Trojanovi mluví komentátor Jaromír Bosák. "Vrátil jsi nám pojmy jako věrnost, slušnost, láska, přátelství. Takový jsi byl," řekl dojatý Bosák.
14:42 - Mluví herec Ivan Trojan. Vzpomíná na to, jak si díky Přibylovi mohl za své milované Bohemians zahrát.
14:36 - Jako další píseň zaznívá i hymna Bohemians, Klokani bojují. Celý sál je v slzách.
14:29 - Po sérii písní, které měl Přibyl rád, následuje osobní vzpomínka Roberta Záruby. "Sešlo se tady mnoho dobrých kamarádů, nenašel jsem v jeho životě nic špatného. Lukáš byl jako studánka v pralese, která vyschla..." Záruba svou řeč v slzách ani nedokázal dokončit.
14:12 - Jako první promluvil Jakub Otava, jeden z Přibylových nejbližších spolupracovníků ve Spartě a dlouholetý kamarád. "Jsem hrdý, že jsem mohl být tvůj přítel, měj se hezky," vzkázal se slzami v očích Otava.
14:08 - Sparťanský šéf Daniel Křetínský sedí vedle ikony Bohemians 1905 Antonína Panenky, obřad začíná písní Kocour se schoulil na tvůj klín od Petra Hapky.
14:06 - Dorazila Přibylova manželka Zorka s ostatními členy rodiny. Začíná obřad.
14:01 - Těsně před smutečním obřadem dorazili Petr Svěcený, Petr Vichnar a majitel Sparty Daniel Křetínský. Čeká se na manželku Zorku.
13:58 - Mezi hosty je i teplický kouč Petr Rada, který dříve hrával za Klokany.
13:56 - Rozesmáté fotky Lukáše Přibyla, které lemují okolí rakve, před obřadem vybírala manželka Zorka s fotografem Jakubem Ludvíkem, který je jejich autorem.
13:52 - Na pohřeb dorazil i herec Ivan Trojan, veliký fanoušek Bohemians, kde Přibyl dříve působil ve funkci ředitele klubu. Trojana a Přibyla spojila záchrana vršovické Bohemky.
13:49 - Gnerální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík právě hovoří o Přibylově odkazu s Petrem Jandou z Olympicu.
13:44 - Poklonit se Přibylově památce přišel i Petr Janda z legendární skupiny Olympic.
13:42 - Přibylova kamaráda Roberta Zárubu doprovodila na pohřeb jeho partnerka Nora Fridrichová.
13:30 - V davu smutných hostů je i legendární brankář fotbalové Sparty Jan Stejskal. Vedle něj stojí manažer reprezentace Vladimír Šmicer.
13:26 - "Milujícímu tatínkovi milovaná Bea" - takto zní nápis na věnci, který leží na Přibylově rakvi. Je od Lukášovy roční dcerky Beaty. "Lukášku, miluju tě! Tvůj Zorísek" - to je vzkaz, který je na věnci od zdrcené manželky Zory.
13:24 - Věnec za Českou televizi přinesl šéf sportovní redakce Ota Černý. Při příchodu bohemácké legendy Antonína Panenky se na Strašnice začaly snášet kapky deště.
13:15 - Jako jeden muž dorazil kompletní tým fotbalové Sparty. Hráčům se v očích odráží smutek, Přibyla mnozí brali jako kamaráda, který jim byl blízký věkem i věčně dobrou náladou.
13:12 - Mezi známými jmény fotbalového světa se mihl fotbalista Petr Mikolanda či komentátor a Přibylův kamarád Jaromír Bosák. Rozloučit se přišli bývalý kouč Bohemians 1905 Pavel Hoftych či reprezentační kouč Michal Bílek s asistentem Jakubem Dovalilem.
13:00 - Před krematoriem v pražských Strašnicích se zhlukují první hloučky fanoušků fotbalové Bohemky. Nesou vlajky a šály a věnce. Mezi nimi jsou vidět i smutné hloučky Sparťanů.
Zemřel na náhlé srdeční selhání
Přibylova smrt otřásla (nejen) fotbalovou veřejností. Jako poslední s ním mluvil jeho někdejší kolega z České televize Petr Svěcený.
Před Přibylem se otevírala velká funkcionářská kariéra, zdravotní kolaps 9. února 2012 ale všechny plány a sny zničil...
Fotbalový nadšenec, srdcař, mladý tatínek...
Poprvé na sebe Přibyl výrazněji upozornil coby člen sportovní redakce České televize. V roce 2005 se však od komentování přesunul do praxe - a poprvé se hlásil svému fotbalovému zaměstnavateli, pražské Spartě.
Coby tiskový mluvčí a člen představenstva zde vydržel do roku 2007, pak se ale přesunul na Prahu 10 a svůj další osud sepjal se zeleno-bílou Bohemkou.
Na Spartu se však nakonec vrátil. K velkému zármutku své rodiny, manželky Zory a roční dcerky, si však pro něj na Letnou přišla nečekaně smrt.