Zázračné miminko: Narodilo se bez krve!

Malého Olivera museli umístit do speciálního inkubátoru, ve kterém jeho tělo zchladili na 33 stupňů. Krev tak proudila přímo do mozku. (ilustrační foto)  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ljš - 
27. ledna 2012
10:35

Porodníci v nemocnici v britském Maidstonu dokázali nemožné. Malý Oliver Morgan přišel na svět a ve svém těle neměl jedinou kapičku krve, přesto se ho lékařům nakonec podařilo zachránit...

Když se narodil, byl úplně bledý a nejevil známky života. Lékaři nebyli schopni zachytit jeho tep celých 25 minut. Když však monitor ukázal první srdeční ozvy, nedokázali slzy zadržet ani oni.

"Narodil se mrtvý a v těle neměl žádnou krev. Teď tu ale sedí vedle mě a směje se. Lékaři ho vrátili do života a já jim za to nebudu nikdy schopná dostatečně poděkovat," řekla šťastná Oliverova maminka, která byla o komplikovaném porodu schopna promluvit až po 15 měsících, když se ukázalo, že chlapec je úplně zdravý a nebude mít žádné následky.

Oliver téměř vykrvácel potom, co v děloze jeho matky došlo k výhřezu pupečníku. To je velmi vzácný stav, při kterém praskne žíla v pupečníkové šňůře většinou proto, že je plod v neobvyklé poloze a dojde tak k jejímu stlačení.

Tělíčko museli ochladit

Lékaři i rodina se velmi báli, že chlapec bude mít trvalé následky. Mozek totiž nebyl poměrně dlouhou dobu okysličován a mohlo tak dojít k jeho poškození. Lékaři miminko proto umístili do speciálního inkubátoru, ve kterém jeho tělo zchladili na teplotu 33 °C. Dosáhli tak toho, že krev byla z kůže vyhnáno přímo do srdce a mozku. Mateřské mléko pumpovali přímo do jeho žaludku.

Chlapeček se však zázračně uzdravoval. Už po 11 dnech byl Oliver natolik zdravý, že mohl se svou matkou odjet domů. "Je to těžko uvěřitelné po tom všem, co se stalo, ale Ollie je teď bystrý, zdravý chlapec, který má celý život před sebou," dodala šťastná maminka.

pompadurka ( 27. ledna 2012 23:01 )

Precetla jsem si originalni clanek v Daily Telegraph a jak pise leonsnik je to uplne jinak. To opravu ty blby v Blesku nikdo nezastavi??? Ten jejich sefredaktor musi byt naprosty hnup, ze tohle pusti do sveta.

zelena.karkulka ( 27. ledna 2012 19:19 )

tohle je článek z pera někoho s iq dnešního data,to už není možný

tryskomys ( 27. ledna 2012 17:21 )

Díky za překlad, konečně jsem to pochopila. Ten blábol, co napsali v Plesku je hrůza, nechápu, jak se může někdo uživit psaním takových kravin. No jo..., vlastně v našem státě neomezených možností....

gogo ( 27. ledna 2012 16:27 )

Každá buňka našeho těla potřebuje (mimo glukozy) také stálý přísun kyslíku. Bez glukozy a kyslíku nemohou mitochondrie buňky vyrábět el.energii, která udržuje kapalinu v buňce v pohybu. Bez tohoto pohybu buňka v několika minutách hyne... Kyslík do lymfy předává jedině krev... Takže opět bulvární blábol na entou ...

e.44 ( 27. ledna 2012 14:56 )

Taky už jsem si to našla. Článek v daily telegraph dává smysl. Ovšem když se to vezme z the sun přes google překladač, což asi udělali bleskáči vyleze z toho neuvěřitelná kravina

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud