A takhle slaví Češi! Silvestrovské radovánky v Praze

Autor: simao - 
1. ledna 2012
00:28

Nejprve v Austrálii a Oceánii, poté v Asii, Moskvě a v 24:00 našeho času i ve Střední Evropě - novoroční salvy obletěly o půlnoci ze soboty na neděli půlku světa, až se jimy rozechvěla i matička Praha. Takhle to v hlavním městě České republiky vypadalo během silvestrovské půlnoci a nedlouho po ní.

Silvestrovské veselí neminulo ani Českou republiku. Ohňostroj v Praze sledovaly ze všech možných míst po hlavním městě tisíce diváků, podle odhadů policie až na 15000.

Začal přesně o půlnoci a skončil zhruba po čtvrt hodině. Rachejtle vylétávaly tentokrát z pontonu, zakotveného uprostřed Vltavy nedaleko Střeleckého ostrova. Na světelnou show byl dobrý výhled jak z Vltavského nábřeží, přelidněného Karlova mostu, tak třeba i Pražského Hradu, Petřína nebo třeba od Letenského kyvadla.

Centrum města připomínalo legendární Babylon, hemžilo se to tady nejrůznějšími národnostmi i jazyky. Ale také městskými policisty, dohlížejícími na pokojný průběh oslav.

Lehce je znepříjemnilo nakonec pouze počasí. Vyloženě zimní se dle očekávání nedostavilo ani v poslední den roku, místo toho však zkropil přihlížející novoroční déšť, který se změnil místy až v déšť se sněhem. A tak se běželi diváci schovat zpátky do klubů, restaurací a svých domovů.

Ohňostroj, nazvaný Praha - matka měst, měl však poměrně úspěch. Možná i proto, že se loni žádný takový z úsporných důvodů nekonal. Letos se však město rozšouplo.

Oslavy měly poklidný průběh, hlásí policie

Jen několik předvedených hlásí městská policie po silvestrovských oslavách v hlavním městě. Spojuje je obvinění z narušování veřejného pořádku.

K oslavám však zdá se patří i nepořádek v ulicích. Nahromadil se především v oblastech, odkud lidé sledovali ohňostroj. Přilehlé mosty tak policie dokonce raději na čas zavřela, aby mohly být odklizeny všudypřítomné odpadky. A především pak rozbité sklo. O alkohol totiž při silvestrovských oslavách v Praze nouze jistě nebyla.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

pgga ( 2. ledna 2012 06:35 )

Ceska Republika se stava druhym MEXIKO..(tady vedle)...zajem turistiky ubyva( vsude bordel..kradez..atd)..

dobrotka ( 1. ledna 2012 16:00 )

SUPER! Nejlepsi prispevek To je za 100 bodov

bloto ( 1. ledna 2012 12:21 )

husqarnowicz ( 1. ledna 2012 11:31 )

Tak, a je po šaškárnách. Vánoční hysterie skončila - pámbíčkáři měli svoje hromadné vyvrcholení, hajzly jsou plný hoven po tom nezřízeném obžerství, Havel je po mnoha cirátech a žalozpěvech konečně pod drnem a Silvestr 2011 je taky minulostí. Teď se ještě vyspat z opice, poslechnout si novoroční blábolení hradního tuneldědka a pak už jen makat a makat a makat až do zblbnutí, ať si Kalousek přijde na své na daních, aby bylo ze strany vládní verbeže zase co rozhazovat, krást a tunelovat, aby nejvyšší principál tohohle cirkusu už nemusel v zahraničí před zraky kamer trapně krást pera.

bijecsocek ( 1. ledna 2012 11:26 )

Hurá, komunistický flákač, ožralec a kozomrd se probral z deleria...to zas tady bude rudě nablito

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud