Obří boeing: Poprvé ve vzduchu a hned problémy s podvozkem

Autor: ČTK, šim - 
7. listopadu 2011
12:11

Pýcha firmy Boeing, letoun s označením 787 nedávno s velkou slávou poprvé vzlétnul. A hned při jednom z prvních ostrých letů s cestujícími ale došlo k problémům. Stačilo málo a kolos přistál nouzově bez podvozku, jako se to minulý týden přihodilo polskému Boeingu 767.

Stroj japonských aerolinií ANA, které jako první novinku od boeingu zakoupily, měl komplikace na vnitrostátním letu z Tokia do Okajamy na jihozápadě města. Letadlo s 249 cestujícími na palubě přistál až na druhý pokus.

Pilot letu 651 byl přinucen ručně vysunout podvozek poté, co mu poplašné zařízení začalo signalizovat potíže s hydraulickým ventilem. Incident se odehrál v neděli, zprávy o něm se ale objevily až pondělí.

První komerční cestu absolvoval nový Boeing 787 Dreamliner 26. října na lince z Tokia do Hongkongu. Stroje, které výrobce označuje za nejmodernější dopravní letadlo v dějinách, využívá nyní společnost ANA (All Nippon Airways) na vnitrostátních linkách z Tokia do Okajamy a Hirošimy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud