Zbabělý exšéf armády Štefka: Bojí se dát DNA a zapírá dceru!

Generál Štefka tvrdí, že holčička není jeho, ale soud mu zatím neuvěřil
Autor: Veronika Pukačová - 
4. 11. 2011
04:59

Dosáhl nejvyšší vojenské hodnosti, je armádním generálem a čtyři roky šéfoval celé české armádě. A přesto se Pavel Štefka (57) k jedné důležité věci ve svém životě nepostavil zrovna statečně. Odmítl dát svoji DNA, která by s jistotou určila, jestli je otcem jedné malé holčičky. Její matka tvrdí, že ji počala se Štefkou, a chce po něm alimenty. Soudy jí zatím daly za pravdu. Štefka ale trvá na svém: „Není to moje dítě!“

Když se Štefkově jmenovkyni, člence správní rady Nadace Forum 2000 Ivaně Štefkové, narodila v roce 2007 holčička, musela se kvůli alimentům od Štefky obrátit na soud. Štefka se ale bránil, že holčička (4) není jeho. Odmítal ale poskytnout soudním znalcům vzorek své DNA. Soud přesto vyřkl letos v dubnu ortel: Štefka musí na dítě platit 10 tisíc měsíčně. „Jedním z důkazů byly výsledky genetického vyšetření, které Ivana absolvovala v těhotenství,“ řekl Blesku zdroj z okolí Štefkové. Podle něj nakonec vzorek DNA poskytl bratr generála, producent Ivan Štefka. S ním se bohužel Blesku nepodařilo spojit, jeho telefon je několik dní nedostupný.

Proč ale odmítl poskytnout DNA generál Štefka? Podle jeho právníka Jana Černého jsou za tím důvody „zásadního charakteru“, generál má prý obavy ze zneužití vzorku. Zároveň trvá na tom, že fyzický kontakt mezi jeho klientem a Ivanou Štefkovou nebyl nikdy prokázán. Sama Štefková se k celému případu odmítla vyjádřit. „Nemám, co bych vám k tomu pověděla,“ reagovala, když ji Blesk oslovil.

Štefka, který má z již rozvedeného manželství další tři dcery, se ale jako správný voják hodlá bít do posledního dechu. Proti rozsudku se odvolal. „Mohu potvrdit, že Městský soud v Praze projednává odvolání žalovaného Pavla Štefky ve věci určení otcovství k nezletilému dítěti,“ řekla Blesku mluvčí soudu Martina Lhotáková.

Ivana Štefková, která na generálovi požaduje alimentyIvana Štefková, která na generálovi požaduje alimenty | ČTK, archiv Blesku
Štefkův právník: Žádný fyzický kontakt se neprokázal

Váš klient je stoprocentně přesvědčen, že nejde o jeho dítě?

„Ano. Podle mě se žádný fyzický kontakt u soudu neprokázal.“

Znamená to tedy, že si matka dítěte vymýšlí?

„Z praxe znám případy, že jsou ženy bez skrupulí, bez ohledu na to, který otec je biologický, hlavně aby byl movitý.“

Proč ale pan Štefka nešel na testy DNA, které by podpořily jeho verzi?

„Důvody odmítnutí podrobit se testům DNA přesně specifikovat nesmím, ale jsou zásadního charakteru.“

Můžete alespoň naznačit?

„Důvody souvisí s jeho bývalou funkcí náčelníka, ale nejen to. Testy DNA dělají soukromé laboratoře a nejsem si zcela jist dostatečným zabezpečením dat.“

K čemu se také nepostavil jako chlap

● Černé fondy v armádě

Za působení Štefky na generálním štábu se tam hromadily »černé fondy«, z objednávek na neexistující služby se pak pořádaly večírky a kupovaly luxusní dary. Štefka se k odpovědnosti nechtěl znát, což ministryně Vlasta Parkanová označila za »v případě vojáka málo zmužilé«.

● Pobírání příspěvků na bydlení

Odešel sice z generálního štábu, ale příspěvek na bydlení 10 tisíc měsíčně klidně dál pobíral. Až po nátlaku 34 tisíc bleskově vrátil. Kvůli těmto průšvihům ho ministr Karel Schwarzenberg odmítl jmenovat velvyslancem v Uzbekistánu.

● Zakázka pro Tatru bez výběru

Štefka nakonec v roce 2009 našel teplé místečko mezinárodního šéfa v kopřivnické Tatře. Nikdy však neobjasnil, proč automobilka v dobách, kdy šéfoval armádě, získala miliardový kontrakt, aniž by se musela účastnit výběrového řízení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

pgga ( 4. listopadu 2011 16:01 )

...ale Stefka tvrdi ze s ni NIKDY nemel fyzicky kontakt..tak jak by mohla najit "neco" v kosi?

abcdefghijkl ( 4. listopadu 2011 15:07 )

A to že umíte psát ještě neznamená, že máte inteligenci

silvervoice ( 4. listopadu 2011 14:50 )

"Šikovná" děvčata vytahují použité prezervativy z koše a provádějí samooplodnění pomocí injekční stříkačky. A blbí chlapi platí a platí. Jenom geny nejsou důkazem, že došlo k oplodnění ze strany muže!

joudajoudovy ( 4. listopadu 2011 12:20 )

Jestli ma ciste svedomi, tak DNA s radosti odevzda. Nebo o tom vi a dela vlny. Nez mu to soud prikaze, mezi tim, rozsahly majetek i s konty prevede na sve, priznane, dedice. Kdyz se tak muze dit u Havlu, proc ne u Stefku.

andrea666 ( 4. listopadu 2011 09:53 )

opravdu ke kontaktu nemoslo dojit, treba ji trefil presne mierenym vystrikom z dialky

Zobrazit celou diskusi
Další videa