Zemřel Miroslav Tichý, ženy šmírující fotograf

Autor: ČTK, šim - 
13. 4. 2011
14:42

V zahraničí ho uznávali, u nás ho nikdo skoro neznal. Fotograf a podivín Miroslav Tichý (†84) se dočkal první velké výstavy v Praze teprve nyní. Rozsáhlá výstava před měsícem skončila. Miroslav Tichý v úterý zemřel.

Pořídil desetitisíce fotografií, fotil jich stovky každý den, vlastnoručně vyrobeným foťákem, který schovával pod kabát, jež proto ani v létě nesundával. V Kyjově, kde celý život žil, platil za podivína. Bydlel v polorozbořeném domě po rodičích. Nemyl se a nepřevlékal, nedbal na sebe a miloval víno a ženy.

Právě ty jsou na všech jeho fotografiích, focených zpoza kabátu. Do jeho hledáčku se dostaly stehna, kotníky, klíny, ňadra žen všech typů postav každého věku. Každá jeho fotka je originál. Jsou přesvícené, tmavé, neostré, některé dokresloval tužkou, zvýrazňoval klíny, linie ženského těla.

Posledních patnáct let už nefotil. Tvrdil, že ho jeho fotky nezajímají. Díky německým kurátorům, kteří jeho dílo doslova objevili pro svět, se proslavil. Jedna jeho fotografie se prodává až za 300 000 korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

siroky11 ( 13. dubna 2011 23:37 )

a nyní když zemřel, tak se všichni ( televize, tisk, internet, atd.) mohou po.rat: To je to "čecháčkovství"

paja296 ( 13. dubna 2011 17:41 )

o jednoho šmíráka míň!

Zobrazit celou diskusi
Další videa