Tanečním mistrům vadí prsa baletek!

Prosvítající prsa pod trikotem baletek? To už nechtějí mistři brněnského baletu ani vidět
Autor: Michal Budík - 
23. 12. 2010
08:08

V někom vyvolá pohled na poskakující a pohupující se prsa baletek při tanci příjemné
pocity, jiný při něm ale patrně prožívá hotová muka. Podle lidí ze sboru brněnského Národního divadla právě odpor dvojice baletních pedagogů vedl k tomu, že šéfka baletu nařídila, aby si tanečnice braly podprsenky i na tréninky.

„Za 40 let u divadla jsem se s tím nesetkal,“ řekl Blesku tanečník a choreograf a současný ředitel baletu Slovenského národního divadla v Bratislavě Vlastimil Harapes (64).

Jeho zkušenost je taková, že si o podobných věcech rozhodne každá tanečnice sama. „Bývá to na jejich vlastním uvážení. O baletkách totiž obecně platí, že chtějí vypadat co nejestetičtěji,“ uvedl Vlastimil Harapes.

Tento dojem ale podle zdroje Blesku nesdílí dvojice brněnských baletních pedagogů. „Pohled na pohupující se ňadra je prý pohoršoval a znechucoval,“ sdělil Blesku zaměstnanec baletu, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Šéfka brněnského baletu Lenka Dřímalová se k tomu odmítla vyjádřit. „Jsou to interní záležitosti divadla,“ odpověděla Dřímalová s tím, že pokyn je vytržen z kontextu. O podprsenkovém nařízení odmítl mluvit i dramaturg baletu Karel Littera.

„Šéfová baletu na ty informace uvalila embargo. Nikdo z jejích podřízených si ho nedovolí porušit. Všichni se bojí o práci,“ vysvětlil podivné chování svých kolegů jeden ze zaměstnanců brněnského Národního divadla. Pro Vlastimila Harapese je kauza baletek nahnaných do podprsenek úsměvná. „Většina jich s tím určitě nemá problém,“ myslí si.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

brinky ( 30. prosince 2010 09:02 )

Sice jsi správně přečetl, že prsa vadí pedagogům a ne tanečníkům, ale zato jsi zaměnil slova přikázat a povolit. Tato slova jsou významově zcela odlišná. Pokud by byly podprsenky zakázány a nyní povoleny, je to v pořádku. Nošení podprsenek bylo ale přikázáno, a to z důvodů ne profesních, ale estetických. Jsem sice pouze amatérská tanečnice, ale domnívám se, že taneční mistři by měli hlídat jak tanečnice tančí a ne jak se jim houpou prsa. Co se týká brněnské šéfové, u nás (Praha) se proslýchá, že bude ve funkci končit, takže buďto je jí jedno jaká rozhodnutí vydává, nebo ji chtějí záměrně znemožnit.

jsoto ( 27. prosince 2010 10:42 )

Newím samozřejmě jak je to přímo v divadle je to pouze můj odhad A s tanečníkama věřím že tanečníků je více heterosexuálů ale oznamuji pouze situaci na konzervatoři takže se omlouvám můj příspěvěk byl pouze obrana proti předešlým příspěvkům které se mně dotkly, děkuji za pochopení

krpal ( 26. prosince 2010 23:06 )

porad je daleko vic tanecniku heterosexualu nez homosexualu takze v tomto bode nemuzu souhlasit jinak co se tyka tech dvou pedagogu tak radeji o ne bych prisel zadna posila ndb

krpal ( 26. prosince 2010 23:02 )

to uz je buzerace ,uz fakt nevi co by si na soubor vymysleli .... bohuzel je to pravda .......

febulka ( 26. prosince 2010 01:55 )

Studovala jsem v Brně na konzervatoři balet před cca 35lety a už tehdy jsem měla s učitelkou hlavního oboru problém kvůli nenošení podprsenky na trénink. Zdůrazňuji zde, že se jednalo o ženu, které to vadilo....

Zobrazit celou diskusi
Další videa