Otřesné video: Policisté na ulici zbičovali ženu

Autor: ČTK, Kjaj - 
14. prosince 2010
18:10

NEVHODNÉ PRO DĚTI: Na internetu koluje video, na kterém náhodný kolemjdoucí zachytil kruté bičování ženy přímo na ulici v jisté súdánské obci. Dle uniforem se usuzuje, že to byli policisté. Muži půjdou před súdánský soud. Není jasné, za co ženu trestali a zda se inspirovali islámským právem šaría, jisté je, že se při činu smáli. Před soud přišly protestovat jiné ženy, které policie zatkla.

Při sledování videa může slabším povahám tuhnout krev v žilách. Žena s nářkem a pláčem klečí na zemi. Uniformovaný muž ji přímo na ulici několikrát švihne bičem do zad i hrudi. Žena stále naříká a svíjí se v bolestech, přitom křičí: "Dost, dost! Maminko... chci svojí mámu!" Oba muži při trestání překročili mez a půjdou před soud.

Súdánská policie zatkla 50 protestujících žen

V hlavním městě Súdánu Chartúmu protestovalo asi 50 žen proti násilí, kterému jsou vystavovány. Sešly se tam právě kvůli zveřejněnému videu. Bičování patří v Súdánu k běžným trestům. Zpravidla se jedná o trest za vícero prohřešků podle islámského práva od pití alkoholu po cizoložství až po nošení kalhot.

Skupina žen byla obklíčena zásahovými jednotkami, které postupně všechny ženy pozatýkaly. Právní zástupci nebyli za zatčenými demonstrantkami vpuštěni. "Policie vzala právo do svých rukou. Nikdo neví, co se uvnitř těchto policejních stanic děje," uvedla jedna z právniček. "Tato nahrávka je jen jedním příkladem toho, co se děje denně."

Sešvihali i křesťanku. Kvůli sukni...

Bičování se používá i jako trest za nošení oblečení označovaného jako nemravné. V listopadu byla kvůli sukni pod kolena odsouzena k 50 ranám bičem křesťanská dívka.

Nejznámější je případ novinářky Lubny Ahmad Husajnové odsouzené za nošení kalhot. Husajnová původně pozvala na své bičování zahraniční novináře. Na nátlak médií jí byl trest změněn na vězení a nakonec byla propuštěna poté, co za ni súdánský svaz novinářů zaplatil kauci.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

lennne ( 28. září 2011 19:33 )

nevim jak to boli bicem, ale vim jak to boli pomlazkou, kdyz prijde "vypatlanec" co se tesi jak zeny o Velikonocich zreze u nas jeden takovej je a mame vzdycky jelita, nejednou uz dostal od chlapu po " hube" a neda si rict, sadista...kdyz je to povoleny a bic je urcite horsi.

lipno ( 28. září 2011 18:03 )

Doufám. že budeš spokojen, až to přijde k nám. Kadáfí byl proti tomu a teď to tam bude

rbwtrnava ( 28. září 2011 17:33 )

 dobre vieme ako to vedia zeny a tato to trochu hra, aby nedostala silnejsie

dz25 ( 18. července 2011 14:21 )

Chtěla bych vidět tebe ...

kleopatra2679 ( 19. prosince 2010 17:52 )

jen kdyby tě chtěli potrestat tak budeš první kdo bude strachy podělaný ty hrdino

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud