Bushovy paměti jdou na dračku: Ochránci lidských práv ho chtějí před soudem!

Autor: ČTK, jaj - 
17. 11. 2010
10:02

Tohle nečekal asi ani samotná bývalý americký prezident George Bush ml. Během jediného týdne se prodalo tři čtvrtě milionu kusů jeho pamětí, což je polovina celkového nákladu. Vydavatelství tedy přitisklo ještě 350 tisíc kusů. Bývalý šéf Bílého domu v nich i prozrazuje, že dal svolení k mučení. Za to ho chtějí ochránci lidských práv dostat před soud.

Bushovy paměti Decision Points (Okamžiky rozhodování) jsou absolutním bestsellerem. Za první týden od vydání se jich prodalo 775.000 výtisků, oznámilo v úterý nakladatelství Random House.

Bývalý prezident vzpomíná mimo jiné na teroristické útoky z 11. září 2001, rozhodnutí poslat vojáky do Iráku a Afghánistánu či na řešení následků ničivého hurikánu Katrina na jihu Spojených států z roce 2005.

Kniha vyvolala rozporuplné reakce

Obamův předchudce, který vládl v USA v letech 2001-2009, svými paměťmi vyvolal rozporuplné ohlasy. Ochránci lidských práv by jej například rádi postavili před soud, protože Bush se v knize přiznává, že dal souhlas s mučením lidí zatčených v boji proti terorismu.

Bushova kniha vyšla minulé úterý nákladem 1,5 milionu výtisků. Jen za první den se jich prodalo přes 200 tisíc a náklad knihy byl proto zvýšen na celých 1,85 milionu. Kniha frčí také přes internet, online se jich prodalo 100 tisíc kusů. v níž

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa