Barmská opozice slaví: Su Ťij je po 15 letech na svobodě

Su Ťij ani po dlouhém čase stráveném v domácím vězení neztratila svůj charakteristický úsměv
Autor: dis, ČTK, jos - 
13. listopadu 2010
15:39

Pro odpůrce vojenského režimu v Barmě byla oporou, i když nemohla veřejně vystupovat. S přestávkami za policejními zátarasy strávila patnáct z posledních dvaceti let. Su Ťij (65) propustili z domácího vězení a venku ji čekaly tisíce příznivců.

„Lid musí pracovat v jednotě. Jedině tak můžeme dosáhnout našeho cíle,“ sdělila jim své poselství.

Symbol barmské demokratické opozice a nositelka Nobelovy ceny míru se pak do svého »vězení« vrátila, aby tam promluvila s představiteli Národní ligy za demokracii.

Její propuštění s povděkem kvitovali americký prezident Barack Obama, jeho francouzský protějšek Nicolas Sarkozy i německá kancléřka Angela Merkel. Barmská junta dosud propuštění oficiálně nepotvrdila. Česká republika včera vyzvala barmskou vládu, aby po disidentce Su Ťij propustila i ostatní politické vězně a respektovala jejich práva.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dvorak.log ( 13. listopadu 2010 17:13 )

A kde ji nosí?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud