V Německu se propadla zem a pohltila auto i garáž

Autor: ČTK, Kšim - 
1. listopadu 2010
17:48

V německém městě Schmalkalden se v noci na pondělí odehrálo něco neuvěřitelného. Uprostřed poklidného městečka se propadla zem a vytvořila kráter asi 40 metrů široký a 20 metrů hluboký. Pohltil přitom garáž a auto.

Země se propadla kolem 03:00 SEČ. Policii přivolal obyvatel jednoho z místních rodinných domků poté, co zaslechl hluk. Během pondělního dopoledne bylo evakuováno zhruba 25 lidí z pěti okolních domů, další evakuace však měly následovat. Během propadu nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Příčina propadu zatím není známá a experti se ji pokoušejí zjistit. Snímky místa bylo třeba pořídit z vrtulníku. "Překonává to všechny představy," řekl místní rozhlasové stanici starosta historického města Thomas Kaminski.

Do okolí lokality bylo vysláno mnoho policistů, kteří rozsáhlou oblast uzavřeli z obavy před dalšími pohyby země. Propad přerušil dodávky elektřiny a vypnuta musela být i dodávka plynu a vody.

Propadání půdy dosud ohrožovalo zhruba 40 kilometrů vzdálenou obec Tiefenort, která se nachází v oblasti těžby draselných solí. Neobyvatelných je tam pět domů. Propady půdy se občas vyskytují právě v důlních nebo krasových oblastech.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud