V pražské zoo se narodilo první letošní žirafí mládě

V pražské zoo se narodilo první letošní žirafí mládě.
Autor: ČTK - 
17. července 2008
12:22

Po neděli budou moct návštěvníci pražské zoo poprvé uvidět letošní první žirafí mládě. Sameček žirafy Rothschildovy se narodil v pátek 11. července a dobře prospívá. Jde o 61. žirafí mládě narozené v trojském areálu.

"Otcem je zkušený veterán Šimon, jemuž bude v prosinci již 22 let. Zplodil zde s pěti různými matkami celkem 20 mláďat, 13 samců a sedm samic, což je krásný výsledek," informoval mluvčí zahrady Vít Kahle.

Mládě první dny prožilo v zázemí pavilonu Afrika s matkou Kasungou, která do Prahy přišla ze Zoo Lešná před třemi lety. V pátek rodila podruhé.

Žirafě Rothschildově patří primát nejvyššího žijícího zvířete na světě. Měří až šest metrů a dožívá se asi 20 let. Dospělý samec může vážit až jednu tunu. Samice je březí 14 až 15 měsíců a mládě se rodí přibližně 1,8 metru vysoké. Žirafy dospívají ve třech letech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud