Robotický barman na vás nezapomene!

Nová doba. Robot nahrazuje vrchního.
Autor: INT, jho - 
13. 7. 2008
05:00

Stalo se vám, že vás v restauraci ignoroval barman a přitom obsluhoval všechny kolem? Pokud se v hospodách uchytí robotický barman Mr. Asahi, který byl právě vytvořen v Japonsku, nic podobného už by se vám přihodit nemělo!

Postavit prvního robotického barmana na světě trvalo osmi japonským konstruktérům zhruba 200 pracovních hodin. Finální podoba kovového číšníka váží jednu tunu. Mezi jeho hlavní dovednosti patří otevírání láhví piva a jejich následné servírování. Když na to přijde, dokáže Mr. Asahi pivo dokonce i načepovat.

Svého 'půllitru' se přitom zákazník dočká za méně jak dvě minuty, čímž robotický číšník hravě překoná spoustu svých lidských kolegů. Pokud budete chtít mechanického barmana vidět v akci na vlastní oči, máte tu možnost v londýnském obchodním paláci Selfridges, kde si odbyl před několika dny svou světovou premiéru.

Během následujících tří měsíců se objeví ještě v anglických městech Manchester, Nottingham, Edinburgh, Glasgow, Newcastle, Birmingham a Leeds. "Robotičtí barmani pracují rychle, nepotřebují jíst, nepotřebují přestávky, myslím si, že jsou perfektní," řekl tiskový mluvčí firmy Asahi, která se kromě výroby robotických číšníků zabývá především produkcí piva. Ptáte se na kolik vůbec jeden takový mechanický barman přijde? Zhruba na čtyři miliony korun.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa