V Rusku odhalili bronzový památník klystýru

V Rusku odhalili památník klystýru  (Autor: Famous)
Autor: Famous - 
20. června 2008
11:00

Většina lidí na tuto proceduru nerada jen pomyslí, natož o ní mluví. Trapné pocity vyvolávající léčebná očista střev však získala, podle řady zdravotníků právem, svůj první památník.

Bronzový monument vztyčili v lázních jihoruského Železnovodsku.

V bronzu vyvedená obří střička s gumovým balónkem na konci, která k výplachu střev slouží, váží podle vedení lázní 362 kilogramů. Na podstavci ji nesou tři andělé.

A třeba jóga, čínská medicína či kazašské lázeňství vidí v klystýru skutečně zázračnou proceduru. Správě provedená má prý komplexní zdravotní účinky. V západní kultuře se prosazuje pak očistná kolonhydroterapie, která čistí střevní sliznici, pomáhá tělo zbavit toxinů a přispívá k urychlení metabolismu a hubnutí.

Monument vztyčili v lázních Mašuk-Akva Term v Železnovodsku. Jejich ředitel Alexander Charčenko k tomu uvedl: "Není to žádný kýč či obscénnost, je to vydařené umělecké dílo. Klystýr je téměř symbolem našeho regionu."

Kazašské pohoří je oblastí protkanou bezpočtem lázní, v nichž se právě klystýr tamní léčivou vodou praktikuje jako velmi ceněná očistná procedura, jíž se léčí řada neduhů.

Socha byla vztyčena na náměstí před lázněmi. Její pořizovací cena podle Charčenka dosáhla v přepočtu zhruba 651 tisíc korun.

Další videa
Články odjinud