Školáci si troufli na strážníky
První ročník dětské výtvarné soutěže pro školáky vyhlásila pražská městská policie už v únoru. Včera se v historickém Brožíkově sálu na Staroměstské radnici sešli vítězové.
Bylo jich 26. Z jejich kreseb strážníků vzniknou hned dva kalendáře na příští rok. U pražských strážníků se nakonec sešlo 138 prací dětí. Do soutěže komise propustila 107 kreseb.
"Zájem předčil naše očekávání. Dokonce několik kreseb přišlo zdaleka, třeba až z Hodonína. Určitě si takovou akci zopakujeme i napřesrok,“ řekla Blesku náměstkyně ředitele městské policie Radka Vetešníková. A nezůstane jen u kalendářů, které vzniknou z obrázků školáků.
"Na začátku dalšího školního roku, v září, chceme uspořádat výstavu všech dětských výtvarných prací v Muzeu Policie České republiky,“ míní náměstek primátora Rudolf Blažek
Vladan Marenčík (12)
ZŠ U Červených domků, Hodonín "Dozvěděl jsem se o soutěži v malování od paní učitelky v naší škole. Tak jsem namaloval zásahovku. Slyšel jsem, že ji mají také strážníci. Musí být odvážní, to jo. Vyšlo to. Jsem šťastný. Slyšel jsem, že kalendář dostaneme i na naši školu."
Barbora Kycltová (11)
"Vím, že četníci mají také psy. Pomáhají policii a jsou velcí. Už jsem je také potkala. Tak jsem je namalovala v lese. Chodí také v parcích. Ještě jsem pomoc strážníků nepotřebovala, ale myslím si, že by pomohli, kdyby chtěl někdo dětem ubližovat."
Rudolf Nový (12)
ZŠ Brigádníků, Strašnice "Slyšel jsem, že také na hřbitovech řádí lidi, co ničí a kradou. Potom věci prodávají a peníze utratí třeba za drogy. Já je neviděl, ale nelíbí se mi to. Strážníci je honí a chytají, to je dobře. Já už je také poprosil o pomoc. Na Slavii mi ukradli mobil."