Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Prokoukněte svého nadřízeného

24. září 2007
01:00

Šéfovi, který chová kočku, pochvalte oblečení a pořádek na pracovišti. Milovníky psů zase potěšíte akčním jednáním, bez zbytečných oklik

Je pro vás zatím váš šéf tajemný a "nečitelný"? Nevíte, co od něj čekat a jaký vlastně je? Podle psychologů hodně napoví to, jaké zvíře si vybral za svého společníka. Sledujte tedy, jestli z obchodu přinese granule pro kočku, nebo krmení pro křečka! Kočka Miluje: Klid, dost času. Pokud dokážete naznačit, že jste si všimli nového účesu, vyrýsovaných svalů nebo značkového oblečení, jste na dobré cestě. V práci chce mít pořádek, řád. Nesnáší: Pocit, že něco udělat musí, když nechce. Nenávidí honičku a stereotyp beze smyslu. Rozhodně na ně neplatí výhrůžky nebo nátlak - ještě více se pak zatvrdí.


Fretka Miluje: Fantazii, pospolitost, výjimečnost, ale hlavně sám sebe. Chcete-li ho "dostat", uspořádejte s kolegy velkou oslavu jeho narozenin, upozorňujte na jeho úspěchy. Co nesnáší: Nudu, obyčejnost, řady čísel nebo výsledky uvedené v grafu. Šedé kancelářské myšky bez vlastního názoru, ale i ty, kteří se snaží prosadit moc, takže ho ohrožují.
Pes Miluje: Akční jednání, bez zbytečných oklik. Umí být ostrý a věcný při práci, ale v soukromí je i nadále stále stejně hravý a veselý. Odděluje pracovní a osobní věci. Většinou není workholik. Nesnáší: Problémy, intriky, pomluvy. Nechápe lidi, kteří se nervují a propracují až k nemoci. Narazíte, pokud je za vaší nízkou výkonností lenost!
Rybičky Miluje: Pořádek, upravenost a uklizený stůl plný značkových doplňků. Jeho diář bude kožený a jeho pero velmi drahé. Když pracuje , bude chtít klid a cítit až zbožnou úctu. Nesnáší: Rušivé momenty, živelnost, jakoukoli neupravenost vzhledu. Ani nezkoušejte si do práce přivést děti, protože mají prázdniny. Nebude mít moc pochopení!
Had Miluje: Tajné plány, do kterých nikoho nezasvětí, a pak jimi překvapí. Vyžaduje na všechno dostatek času a nezavděčíte se mu zbrklým jednáním. Ocení, když umíte držet slovo. Nesnáší: Když si přivlastníte cizí zásluhy, používáte cizí hrneček nebo vlezete bez dovolení do šuplíku kolegům. Bude vzteklý, když musí dělat věci na poslední chvíli.
Pavouk Miluje: Ticho, klid, pocit soukromí a účelnosti. Jeho oblíbenci jsou ti, kteří si umí naplánovat dovolenou na rok dopředu, dodrží termín za každou cenu a v práci se nebaví s kolegy. Nesnáší: Brebentění do telefonu v pracovní době, tlachání u kávy nebo zbytečně trávený čas u cigaretky na chodbě. Nedodržování domluv nebo odstoupení od smlouvy.
Morče Miluje: Každého, kdo mu lichotí, kdo v něj bezmezně věří a uznává ho. Rozhodně nikdy nevyhodí návod k novému videu nebo příručku "Dobrým šéfem za tři dny". Nesnáší: Kritiku a úspěšné spolužáky, spolupracovníky nebo členy rodiny, kteří ho v kariéře předběhli (samozřejmě aniž by si to zasloužili). Dotazy na to, kolik bere a co studoval.
Želva Miluje: Jistotu, pocit, že ovládá a vlastní. Na jeho stole najdete tabulky, prognózy nebo dlouhodobé výhledy, v nichž ho velmi baví listovat a sledovat, jak se povedlo je dodržet. Nesnáší: Ty, kteří mají práci hotovou za pět minut a pak by klidně odešli na kávu. Rychlé rozhodování o čemkoli a ty, kteří ho po něm chtějí.
Králík Miluje: Svou práci, která ho ale musí bavit a naplňovat. Svou rodinu, která je pro něj vším. Dobré jídlo, které je tak příjemné, a v neposlední řadě i opačné pohlaví, protože je rád obletován. Nesnáší: Dril, disciplínu, hádky, nařizování, řev... prostě nepříjemný tlak. Když se mu chce, je skvělý ve svém oboru, má skvělé nápady a obrovskou předvídavost.

Další videa
Články odjinud