Mistrovství v orbě ovládla dívka! Mladíkům nedala šanci

20. 9. 2019
14:03

Už to měl skoro na dosah, nakonec ho ale trumfla holka! Orba už není doménou silných mužů. Nyní dominují sličné, drobné dívky. A to především studentky zemědělských škol, které dávají ostatním pánům pěkně na frak.

„Každý si myslí, že je to strašlivě jednoduché, ale právě naopak – orba patří k nejtěžším úkonům v zemědělství,“ prozradil jeden ze soutěžících, který se právě připravoval na svou soutěžní „jízdu“. Jeho konkurence tento rok byla opravdu veliká. Do znojemských Mašovic se sjelo celkem 14 škol nejen z Česka, ale také z Rakouska, Polska, Slovenska a Maďarska.

„Jezdíme sem pravidelně už několik let, abychom podpořili mladé a nadějné zemědělce. Když pak budou v budoucnu potřebovat finančně podpořit nákup třeba takového traktoru, na kterém soutěžili, ví, na koho se mohou obrátit,“ prozradila mluvčí Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Barbora Šenfeldová.

Děvčata vůbec patří ke špičce celého šampionátu ve studentské orbě, i v loňském roce se na bednu postavily jen samé holky, a nechaly tak své „ostřílené“ mužské konkurenty daleko za sebou.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa