Středa 19. května 2021
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 15°C

Mistrovství v orbě ovládla dívka! Mladíkům nedala šanci

20. září 2019
14:03

Už to měl skoro na dosah, nakonec ho ale trumfla holka! Orba už není doménou silných mužů. Nyní dominují sličné, drobné dívky. A to především studentky zemědělských škol, které dávají ostatním pánům pěkně na frak.

„Každý si myslí, že je to strašlivě jednoduché, ale právě naopak – orba patří k nejtěžším úkonům v zemědělství,“ prozradil jeden ze soutěžících, který se právě připravoval na svou soutěžní „jízdu“. Jeho konkurence tento rok byla opravdu veliká. Do znojemských Mašovic se sjelo celkem 14 škol nejen z Česka, ale také z Rakouska, Polska, Slovenska a Maďarska.

„Jezdíme sem pravidelně už několik let, abychom podpořili mladé a nadějné zemědělce. Když pak budou v budoucnu potřebovat finančně podpořit nákup třeba takového traktoru, na kterém soutěžili, ví, na koho se mohou obrátit,“ prozradila mluvčí Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu Barbora Šenfeldová.

Děvčata vůbec patří ke špičce celého šampionátu ve studentské orbě, i v loňském roce se na bednu postavily jen samé holky, a nechaly tak své „ostřílené“ mužské konkurenty daleko za sebou.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa