Čínu zaplavily miliony zakrslých prasátek

Autor: Famous - 
6. 2. 2007
19:00

Podle čínského kalendáře nastává rok vepře, a tak v Číně rodiče kupují svým dětem zakrslá prsátka jako domácí mazlíčky

Podle čínského kalendáře nastává rok vepře. V komunistické velmoci teď kvete obchod se zakrslými prasátky. Všechny děti chtějí mít domácího mazlíčka s růžovým čumáčkem. A rodiče jim ochotně kupují selátka navlečená do tradičních čínských oblečků. Módní záležitost má základ v pověrčivosti Číňanů. Ti věří, že právě malá selátka jim přinesou v roce 2007 štěstí. "Je běžné, že za den prodáme i třicet zakrslých prasátek," tvrdí pan Liu, majitel obchodu se zvířaty v Guangzhou. Zakrslá prasátka jsou původní v Thajsku. Tam dorůstají maximálně do třiceti centimetrů délky a pěti kilogramů váhy. Chovají se jako domácí mazlíčci. Po celý život si uchovávají roztomilý vzhled selete. Čínský lunární kalendář střídá zvířetník po roce. Do znamení vepře vstoupí 18. února letošního roku, kdy skončí vláda psa. Příští rok 7. února pak začne rok krysy. Znamení vepře prý přinese blahobyt. Lidé narození v tomto znamení jsou pak pohodoví a milí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa