Na Nově vyhrál 2,5 milionu! Teď je švorc!

20. ledna 2006
17:00

Zajímá vás životní příběh génia, který neumí zacházet s penězi? Zdeněk Jánský vyhrál v roce 2002 2,5 miliónu korun, teď je ale zadlužený až po uši

Má fenomenální vědomosti. Ve znalostních soutěžích vyhrává pohádkové sumy peněz, hospodařit s nimi ale neumí. Zdeněk Jánský (48) z Chomutova v roce 2002 ohromil Českou republiku, když v televizní soutěži TV Nova Chcete být milionářem vyhrál 2,5 miliónu korun. Nikdo před ním, ani po něm, tak velkou výhru nezískal. Přesto ho nedávno kvůli dluhu na nájemném vyloučili z bytového družstva. Zdeněk Jánský, který vloni na podzim opět zazářil v "novácké" soutěži Riskuj, odkud si odnesl výhru sto tisíc korun, žije skromně v bytě 3+1 na sídlišti Zahradní v Chomutově. Sdílí ho společně s dcerou Renatou (24), jejím druhem a vnoučaty Michaelem (5) a Kristýnkou (2). Zařízení bytu nevypovídá o tom, že by jeho obyvatel byl nějak zámožný. "Dostal jsem se do situace, že jsem neměl peníze. Měl jsem problémy splácet i auto na leasing. Vše jsem ale uhradil včetně dluhu na nájmu včas," tvrdil muž. Pravda je taková, jak jsme zjistili, že mu ještě nějaký dluh zbývá. Teprve, až splatí celý dluh, může, podle předsedy chomutovského Stavebního bytového družstva Josefa Tvrdého, požádat o opětovné přijetí do družstva. Od doby, kdy vyhrál 2,5 miliónu přitom neuplynulo tolik času. Jak je to tedy možné? Jednoduše! Většinu peněz pan Jánský rozpůjčoval, také se mu přestalo dařit v soukromém podnikání v oboru civilní obrana. "Chtěl jsem pomoci známým, kteří rozjížděli firmy ve válcovnách a přislíbili zaměstnat lidi, které krachující podnik propouštěl," posteskl si muž.Dlužníci mu začali splácet až nyní, když si najal vymahačskou firmu. "S penězi bych dnes naložil rozhodně jinak. Už bych nikomu nepůjčoval," dodal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud