Štědrý večer v restauraci: Deset chodů za 2500 korun!

 (Autor: Jiří Rubeš)
22. prosince 2005
14:00

Nechcete si nejkrásnější den v roce kazit haldou špinavého nádobí? Pak pro Vás máme pát tipů na štedrovečení menu

Příčí se vám předvánoční shon? Děsí vás představa několika hodin strávených u plotny a hory špinavého nádobí? Tak to letos změňte! Obyčejné hospody mají sice na Štědrý den většinou zavřeno, zato ty luxusnější se předhánějí s nabídkou lahodného štědrovečerního menu. Počítejte ale s tím, že taková pohodička něco stojí...


Menu do 2500 Kč Chtěli byste na Štědrý den večeři o deseti chodech obsahující například sushi s lososem a tuňákem, pěnu z husích jater, sušené meruňky v koňaku, kaštany v cukru, ale také klasického kapra s bramborovým salátem? Žádný problém! Takové menu nabízí hotel Hoffmeister v centru metropole za 2500 korun na osobu.


Menu do 1500 Kč Zdá se vám to drahé? Jde to i o něco levněji - třeba za 49 eur, tedy asi za 1500 korun. Za tyhle peníze si pochutnáte ve štědrovečerním bufetu restaurace La Rotonde v hotelu Alcron. Stoly se tam budou prohýbat pod mořskými plody, krevetovým koktejlem, jehněčím, nadívaným krocanem, medovou šunkou a tradičním českým pečivem.


Menu do 1000 Kč Ještě levněji se najíte v restauraci Les Moules v Praze 1. Za 990 korun tam dostanete pět chodů - například gratinované šneky, marinovaného lososa, kotlík rybí polévky, půlku pečeného humra a domácí vánočku. Pokud se vám ale do restaurace nechce, můžete si podobnou hostinu lehce uspořádat i doma. "Lidé si mohou vyzvednout tajemný balíček v podobě polotovarů, které pak stačí podle přiloženého receptu upravit a delikatesa je hotova," řekla Martina Tkačová z hotelu Alcron, podle níž je hlavním chodem polotovaru kanec na šípkové omáčce.


Menu do 100 Kč Pořád se vám to zdá být drahé? Zbývá ještě jedna možnost - pohodlný nákup v klasické jídelně či bufetu. Tam vyjde rybí polévka na 22 korun, 10 deka bramborového salátu asi 11 korun a porce smaženého kapra stojí 30 až 50 korun.

Další videa
Články odjinud