Tatrovky z kalendářů

28. 11. 2005
15:00

Slovák Marek Kassa (28) z Nových Zámků má zajímavého koníčka. Věnuje se výrobě papírových modelů aut a nejvíce má rád tatrovky

Takového fanouška nemá kopřivnická Tatrovka široko daleko. Marek Kassa (28) z Nových Zámků se věnuje výrobě papírových modelů aut a stal se už čtyřikrát mistrem Slovenska. Jeho největší láskou jsou právě tatrovky. "Toto auto mi doslova učarovalo. Já sám jsem se nemohl stát řidičem z povolání ze zdravotních důvodů, a tak auta aspoň vyrábím z kartónu," říká modelář. Vyrobil už přes 30 kusů tatrovek a v samotné Kopřivnici, kde skutečná auta vyrábějí, nad jeho uměním kroutí hlavou. Markova vozidla totiž mají všechny součástky jako opravdová auta. Dokonce i clony proti slunci, výškově nastavitelná sedadla či volant. Každé auto má výrobní číslo a espézetku. Na jeden větší model tatrovky musí Marek z papíru udělat 6000 součástek a na jednom autě pracuje okolo 1000 hodin. Tatrovky vyrábí většinou ze zadních stran kalendářů. Tatrovky už vystavoval u nás a v Maďarsku, rád by je představil i v Belgii.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa