Mamutí sumec opět přibral

31. října 2003
04:55

Sumec přezdívaný Vendelín z rybníka v Merklíně na Plzeňsku opět přibral! Při letošním výlovu mu rybáři naměřili něco přes dva metry a vážil 55 kg.

V obrovské drama se změnil včerejší výlov rybníka v Merklíně na Plzeňsku. Rybáři i davy diváků s napětím očekávali, zda se v síti objeví i kapitální sumec přezdívaný Vendelín. Obří rybě je již více než 20 let a je stálým inventářem zmíněného rybníka. Rybník však nebyl tři roky vypuštěn a vyloven. Navíc se při loňských povodních přes něj přehnala přívalová vlna ze sousedního rybníka, kterému se protrhla hráz. Nebylo zřejmé, jak Vendelín povodeň přežil. "Jestli tam je, a věřím tomu, že tam je, tak ho vytáhneme až nakonec. Určitě se schoval někde dole," říkal během výlovu ředitel Klatovského rybářství Jaroslav Průcha. Teprve v okamžiku, kdy už se v zatažené síti u břehu mrskalo posledních pár šupináčů, objevilo se tělo obří ryby. S Vendelínem měli čtyři chlapi co dělat, aby jej vytáhli z vody. Obří sumec, jehož délka přesáhla dva metry, putoval na váhu. "Má 55 kilo. Když jsme ho vážili naposledy, měl o deset méně," hlásil rybář u váhy a dav přihlížejících diváků nadšeně zatleskal. Vendelín se o svůj život obávat nemusí. Po zimě se vrátí zpět do svého rybníka v Merklíně.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud