Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Voda tekla do kopce, Slovensko se diví.

Voda po nalití do okapu tekla do kopce, studenti nevěřícně kroutili hlavou  (Autor: youtube.com)
Autor: bali - 
1. května 2011
09:42

Nad záhadou kopce u Lačnova na východním Slovensku si už mnozí lámali hlavu. Sérii pokusů si sem přišli udělat i slovenští studenti průmyslové školy. Voda tekla do kopce.

První šok studenti zažili, když jejich autobus zastavil na kopci. Po odbrždění se autobus pohnul směrem do kopce. Zaskočený šofér pouze kroutil hlavou. V středu geodeti vyloučili, že může jít o optický klam. Ředitel školy ihned nařídil výlet za poznáním. Pokud by se to ověřilo oficiálními pokusy, jde zřejmě o celosvětovou raritu.

Hned první pokus vyrazil studentům dech. Položili na zem ocelovou kouli a ona se rozkutálela do kopce. Udivení studenti zjistili, že nejlépe se na skateboardu povozí dole pod kopcem, ne na jeho vrcholu.

Nejvíc ovšem všechny udivil pokus s vodou. I ta tekla opačným směrem. Voda dokonce tekla směrem do kopce i když podložili okap prknem u směru výtoku. Nikdo zatím nedokázal jev vysvětlit. Opačnou gravitaci začali zkoumat i odborníci, uvedly tvnoviny.sk.

neslevap ( 12. května 2011 15:01 )

Měli by tam postavit hydroelektrárnu. Jednu turbínu by roztáčela voda do kopce a na druhé straně další z kopce!

capitan_jorge ( 1. května 2011 22:23 )

průmyslové školy je zajisté ta nejvhodnější kapacita k vyřešení slovenského problému číslo jedna! A čo robí Akadémia vied SR, Dzurinda a Fico???

capitan_jorge ( 1. května 2011 22:16 )

Proboha, co s tou vodou na kopci budou dělat, až se jim tam nahromadí?

capitan_jorge ( 1. května 2011 22:14 )

Kočí už je odkecaná politická mrtvola. Hnusí se mi jen na ni vzpomenout.

kacota ( 1. května 2011 16:35 )

vy svatí by ste mali týmto javom rozumieť... na Filipínach vedia aj operovať bez skalpela, tak prečo by u nás na východe to nešlo ??? aspoň voda do kopca by tiecť mohla...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud