Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Umělkyně zešílela: Oblékla dceru jako Hitlera

Batole vyfocené jako Hitler. Tohle z něho udělala jeho vlastní matka!
Batole vyfocené jako Hitler. Tohle z něho udělala jeho vlastní matka!  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: INT, shp - 
18. března 2010
19:07

Dánská umělkyně Nina Maria Kleivan nejspíš přišla o veškerý rozum. Její fotky budí rozruch a opovržení.

Když byla před jedenácti roky Nina Kleivan upoutána téměř šest měsíců na vozíčku v nemocnici, rozhodla se vyfotit svou novorozenou dcerku Faustinu v těch nejodpornějších kostýmech, které mohla vymyslet.

Oblékla ji jako Adolfa Hitlera, Josefa Stalina, Augusta Pinocheta a další diktátory. Svůj nepochopitelný čin okomentovala: „Všichni máme v sobě zlo. I malé děti jsou k sobě navzájem zlé. Dokonce i moje dcera může jednou zničit celé Dánsko.“

Proti fotkám, které po letech nyní spatřila i veřejnost, se ohradili ostatní dánští umělci, ale i dívčin otec. „Tyhle snímky nejsou k pobavení. Člověk se nad nimi má zamyslet a uvažovat, odkud veškeré zlo pochází,“ brání se umělkyně, která evidentně nemá všech pět pohromadě.

beruschka7t ( 1. dubna 2010 14:29 )

věřím, že cílem umělkyně je provokovat - a to se jí povedlo- ale to, že v každém v nás je kus zla a když si ho nejsme vědomi může nás ovládnout le velká pravda, kterou je nutno si stále připomínat. Je to přesně ta věc na kterou doplatila maminka z kuřimské kauzy.

aapricot89 ( 19. března 2010 01:26 )

jj

katsaridoula ( 18. března 2010 23:04 )

se podivejte, ze z decka neudelala jen Hitlera!!! http://www.metro.co.uk/news/818076-baby-hitler-artist-explains-we-have-evil-in-all-of-us

tijekwonborovy ( 18. března 2010 22:52 )

Celý Ráth za mlada!

djaba ( 18. března 2010 22:29 )

Kdepak berou sílu všichni ti neonacisté a jiní podobní ? No všude okolo nás , nejen z pár přiblblých fotek umělkyně. Jen sledujte program České televize a překvapí vás velké množství dokumentů o Hitlerovi a o mnoha dalších pohlavárech třetí říše , nedávno šla i inscenace o Hitlerovi. Snažení Čt mi vnucuje pocit , jako by snad i tu dobu chválila.

Zobrazit celou diskusi