Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Cirkusák: Balanc mezi životem a smrtí

Autor: INT, vk - 
20. září 2009
05:00

Pro Eskila Ronningsbakkena (30) je i vteřina zaváhání luxusem, který si nemůže dovolit. Jeho dřivější povolání cirkusáka vystřídala akrobacie v extrémních výškach. Zatímco jiným při pohledu na něj běhá mráz po zádech, on je ve svém živlu.

Koňskou dávku adrenalinu ke svému životu jednoduše potřebuje. Jízda na kole na laně a nad propastí? Proč ne! Eskil má pro strach uděláno. Bez zaváhání vystřihne balancování na židli stojící na jedné noze, stojky na okraji vysoké skály či přemety na hrazdě zavěšené na balonu. Mezi jeho oblíbené kousky také patří procházka nad skalní strží, nebo nad několikametrovými vodopády. Žádná výška ho nezastraší! Nad kilometrovou propastí jezdí na kole po zavěšeném laně a ještě k tomu vzhůru nohama.

Bez perfektní koncentrace a rovnováhy by však nic toho nešlo. Svému koníčku se tento Nor věnuje již 14 let. Jeho dráha profesionálního akrobata nezačala nikde jinde nežli u cirkusu. A jaké jsou Eskilovy cíle do příští let? „Sním o tom, že budu balancovat na vrcholu Burju v Dubaji, na nejvyšší budově světa,“ svěřil se se svým přáním muž, který si je se svými kroky vždy jistý.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi