V Jihlavě se narodila vzácná hadí miminka

Autor: Jiří Čada, jos - 
23. srpna 2009
22:49

Osm mláďat vzácných hroznýšů psohlavých se poprvé narodilo v jihlavské zoo. Matka se do zahrady dostala před třinácti lety z volné přírody přímo z Madagaskaru.

Otce mláďat hnědé formy hroznýšů psohlavých, které se zatím žádné zahradě v Česku nepodařilo odchovat, zabavili pašerákům plazů před devíti lety celníci na letišti v Holandsku.

Nedělní Blesk si s půl metru dlouhými mláďaty jednoho z nejohroženějších druhů plazů vyrazil na procházku. Ošetřovatelka plazů Luba Ševčíková vypustila mláďata mimo terárium do koruny citronovníku. Malí hádci okamžitě vzbudili u návštěvníků zahrady obrovský zájem. „Jsou to jedni z nejkousavějších nejedovatých hadů,“ postěžovala si ošetřovatelka.

Malí hádci z těla matky na svět přicházejí živí. „Jedná se o vejcoživorodé plazy. Mláďata uvnitř matky se vyvíjejí ve vejcích, ale rodí se živá,“ vysvětlila Luba Ševčíková.medved150big ( 24. srpna 2009 12:18 )

Omlouvám se, ten počet 8 jsem jaksi přehlédl. M.

medved150big ( 24. srpna 2009 12:16 )

Jen mohli napsat kolik jich bylo, kde skončí, kolik kluků a holek? I když by se to snad na fotu dalo spočítat. Když už o nich píší, tak pořádně. Mě to třeba zajímá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud