Hit léta: Kozí zmrzlina

Jonáš (3) a Šimon (5) Novotní chodí rádi na farmu mlsat zmrzlinu
Autor: krč - 
20. 8. 2009
05:25

Unikátní kozí zmrzlina láká k zastávce na kozí farmě v Licibořicích na Chrudimsku. Je vyrobena z kozího mléka a přitom chutná skvěle. Však také historicky první mléčná zmrzlina vznikla v Mongolsku právě z kozího mléka.

„Půl roku jsme zkoušeli uzpůsobit historické zmrzlinové receptury z vody, než jsme našli to pravé složení. K výrobě používáme neředěné kozí mléko,“ chlubí se spokojeně spol umajitel farmy Zbyněk Štěpánek. Letošní letní sezona je první, kdy od počátku zmrzlinu vyrábí. A zájem se zvyšuje. Lidé se pro ni na farmu vracejí.

viněta originální kozí zmrzlinyviněta originální kozí zmrzliny | Jaroslav Krčál

„Děláme oříškovou, jahodovou a vanilkovou. Na farmě můžete ochutnat i točenou, ale nejvíc jde na odbyt hluboce zamražená v kelímcích,“ ukazuje na malé kluky, kteří z farmy odcházejí s kelímky v ruce s tím, že točená v kornoutku stojí 15 korun a v kelímku je za 18 korun. „Dětem zmrzlina moc chutná. Zastavíme se tu, vždy když máme cestu okolo. Já si naopak vezu domů plnou tašku kozích sýrů,“ ukazuje Vlaďka Novotná z Pardubic.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

lister ( 20. srpna 2009 08:26 )

POZOR NA BLÁZNA CO VÁM BUDE PSÁT O IQ TESTU. JE TO PODVOD!!

hoaiphuongcz ( 20. srpna 2009 07:24 )

Může to být skutečně dobrý.Je to novinka a cena velmi srovnatelní. Ale mléko z čtynohý kozy rozhodně já nemusím, radši ze dvou.Hezký den všem !

Zobrazit celou diskusi
Další videa