Zázrak: 3000 m nad zemí se mu neotevřel padák a on přežil!

Ilustr. foto  (Autor: Foto pro Blesk - Hasiči Horní Maršov)
Autor: INT, han - 
16. srpna 2009
23:12

Celé hejno andělů strážných bdělo nad britským kameramanem Paulem Lewisem (40). Tomu se neotevřel při seskoku v hrabství Shropshire padák a on se řítil z výšky 3000 metrů. K velkému údivu všech vyvázl živý a bez jediné zlomeniny. Může mluvit o neskutečném štěstí.

Při dopadu skončil na střeše hangáru, což mu zřejmě zachránilo život. Paul letěl s ostatními parašutisty, aby je při seskoku nafilmoval. Poté, co se mu neotevřel hlavní padák, selhal i záložní. Šokovaní diváci sledovali, jak se Paul řítí z výšky tří tisíc metrů. Posledních 300 metrů se začal spirálovitě točit vzduchem. Dopadl na střechu hangáru. Vyvázl pouze s pohmožděninami ramen a hlavy.

Obecenstvo na zemi mohlo s údivem sledovat ´přímý přenos´ díky kameře, kterou měl Paul připevněnou na těle. „Viděl jsem ho padat. Pak když se začal nějak divně točit, napadlo mě, že není něco v pořádku.

Zavolal jsem záchranku,“ říká majitel parašutistického klubu Colin Fitzmaurice. „Kdyby spadl o pár metrů vedle, bylo po něm. Dopadl by na beton,“ dodává.

jitka9 ( 19. srpna 2009 09:07 )

Chápu, že jsme všichni v EU ..... ale dost dobře nechápu jak mohl skákat brit v hrabství Shropshire a dopadnout až do objektivu hasičům z Horního Maršova. Máte tam teda pěkný nepořádek, když uveřejníte takový článek s fotografií padáku, který slouží k jinému sportu. Být majitelem firmy SKY Par....., tak Vás zažaluji. Zkuste někdy dvakrát měřit a jednou řešit !

touchflyer ( 19. srpna 2009 08:51 )

Ta fotografie nemá s tím co se tam stalo vůbec nic společného, vědí to pouze zasvěceni. Většina nezasvěcených si spojí firmu Sky Paragliders s nějakým úplně odlišným sportem...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud