Zázrak: 3000 m nad zemí se mu neotevřel padák a on přežil!

Ilustr. foto
Autor: INT, han - 
16. 8. 2009
23:12

Celé hejno andělů strážných bdělo nad britským kameramanem Paulem Lewisem (40). Tomu se neotevřel při seskoku v hrabství Shropshire padák a on se řítil z výšky 3000 metrů. K velkému údivu všech vyvázl živý a bez jediné zlomeniny. Může mluvit o neskutečném štěstí.

Při dopadu skončil na střeše hangáru, což mu zřejmě zachránilo život. Paul letěl s ostatními parašutisty, aby je při seskoku nafilmoval. Poté, co se mu neotevřel hlavní padák, selhal i záložní. Šokovaní diváci sledovali, jak se Paul řítí z výšky tří tisíc metrů. Posledních 300 metrů se začal spirálovitě točit vzduchem. Dopadl na střechu hangáru. Vyvázl pouze s pohmožděninami ramen a hlavy.

Obecenstvo na zemi mohlo s údivem sledovat ´přímý přenos´ díky kameře, kterou měl Paul připevněnou na těle. „Viděl jsem ho padat. Pak když se začal nějak divně točit, napadlo mě, že není něco v pořádku.

Zavolal jsem záchranku,“ říká majitel parašutistického klubu Colin Fitzmaurice. „Kdyby spadl o pár metrů vedle, bylo po něm. Dopadl by na beton,“ dodává.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jitka9 ( 19. srpna 2009 09:07 )

Chápu, že jsme všichni v EU ..... ale dost dobře nechápu jak mohl skákat brit v hrabství Shropshire a dopadnout až do objektivu hasičům z Horního Maršova. Máte tam teda pěkný nepořádek, když uveřejníte takový článek s fotografií padáku, který slouží k jinému sportu. Být majitelem firmy SKY Par....., tak Vás zažaluji. Zkuste někdy dvakrát měřit a jednou řešit !

touchflyer ( 19. srpna 2009 08:51 )

Ta fotografie nemá s tím co se tam stalo vůbec nic společného, vědí to pouze zasvěceni. Většina nezasvěcených si spojí firmu Sky Paragliders s nějakým úplně odlišným sportem...

Zobrazit celou diskusi
Další videa