Bleší trh v Praze: Deska Matušky za 5 korun!

Autor: Jan Horák - 
25. července 2009
19:49

V Praze na náměstí Míru měl v sobotu premiéru bleší trh. Sešly se tu zhruba dvě desítky odvážlivců, kteří celý den prodávali věci ze svých domácností. A co jste tu mohli pořídit? Třeba oblečení všeho druhu, nádobí, DVD a videokazety, staré gramofonové desky, ale i absolutně nepoužitelné harampádí.

Bleší trh přilákal hned první den stovky zvědavců. Nejvíce se jich tísnilo kolem oblečení, šperků, filmů na DVD nosičích a cínového nádobí. Ty nejlepší kousky zboží však už byly krátce před polednem vyprodané. „Zájem je celkem veliký, už jsme tak deset věcí prodaly,“ řekla Blesku obchodnice Mahulena Forestová, která se svou sestrou Johanou nabízela například dřevěné džbány na pivo, nádoby na čaj a kávu, nebo třeba keramická prasátka na mince.


Mezi obchodníky nebyli pouze Češi. K vidění byla i angličanka Rebecca Eastwood. Prodávala například retro sluneční brýle za 350 korun, náušnice za 100 korun a klobouky za 300 korun. „V Praze žiju už patnáct roků, s tímto zbožím tu provozuji i normální obchod,“ prozradila Blesku Rebecca.

Ceny za zboží na bleším trhu se pohybovaly nejčastěji od 100 do 300 korun. Úplně nejvíc peněz pak stály sběratelské kousky mincí a bankovek. „Některé bankovky prodávám i za 3500 korun,“ řekl obchodník Miroslav Skalický.

Nebyl by to ale bleší trh, aby se tam nedalo smlouvat. Někteří obchodníci byli ochotní zlevnit své zboží klidně i o sto korun.
Na bleším trhu se našlo i pár obchodníků, kteří nabízeli doslova cokoliv a jejich zboží vyvolávalo spíš úsměv. Svého majitele si ale nějakým zázračným způsobem vždycky našla i ta největší veteš. Prvotřídní obchodní umění dokázal například starší muž prodávající použité špunty od vany, násady od sprch a další harampádí, které za socialismu sloužilo v koupelnách. „Prodám to všechno za patnáct korun,“ lákal zákazníky obchodník, který si nepřál uvést jméno.
Vrcholem nabídky tohoto obchodníka byl kohoutek od sifonové lahve a odpadní trubka od umyvadla. Tyto dvě »nejlepší« věci prodával zvlášť. A i když to zní neuvěřitelně, po trubce se během pěti minut zaprášilo.

Bleší trhy by se měly na náměstí Míru konat jednou měsíčně, zatím se počítá s termíny 29. srpna, 26. září a 24. října.

donlabuznik ( 16. února 2019 23:48 )

Na bleších trzích, bazarech a inzertních serverech se dají občas najít opravdu moc zajímavé věci. Naposledy jsem na https://www.biginzerce.cz/ narazil na krásné křeslo z dob první republiky, které bylo nabízeno jen za odvoz. Okamžitě jsem pro něj musel jet.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud