Psí hrdina byl naklonován!

James se svým miláčkem Trakrem
Autor: ČTK, val - 
17. 6. 2009
19:57

Kalifornští vědci naklonovali německého ovčáka Trakra, který byl mezi prvními pomocníky, kteří v ruinách pátrali po přeživších po teroristických útocích na New York z 11. září 2001.

Pět naklonovaných štěňat získal majitel "psího tatínka" James Symington, bývalý policista z kanadského Halifaxu, který nyní žije v Los Angeles.

Trakr po nervové chorobě ochrnul na část těla. Nemoc mohla být vyvolána tím, že byl na Ground Zero vystaven působení toxického kouře. Letos v dubnu uhynul, ale ještě před tím se jeho páníček zúčastnil soutěže, jejíž pořadatel vyhlásil, že vítěze nechá zdarma naklonovat.

Symington po útocích na Světové obchodní středisko vyrazil s Trakrem do New Yorku. Čtyřnohému záchranáři se prý mezi troskami mrakodrapů podařilo objevit živou ženu, která uvízla pod devítimetrovou vrstvou trosek.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa