Sobota 20. července 2024
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
Oblačno 27°C

V jihlavské zoo už znají pohlaví koťat levharta perského

Levhartí dvojčata se mají čile k světu a už nyní svému okolí dokazují, že se z nich za pár měsíců stanou pěkně ostré šelmy. Zvláště sameček (vlevo) nenechá samičku ani chvíli na pokoji.
 (Autor: Jiří Čada)
Autor: čad - 
11. června 2009
05:00

Už je to jisté. Dvojice koťat vzácného levharta perského, o které se nyní starají ošetřovatelé jihlavské zoo, jsou kluk a holka.

„Mláďata se narodila před měsícem, ale teprve nyní si k nim můžeme troufnout jít, aniž by je jejich matka zatratila,“ řekl Jan Vašák, kurátor zoo. Podle něj se tedy už nyní dá zcela jasně říci, že Jihlava má levhartího klučinu a holčičku. „Samec je větší a už teď je výbojnější,“ dodal zoolog zahrady Aleš Toman.

Levhartí matka Shiwa (11) se při určování pohlaví svých mláďat moc nevzrušovala. V tu chvíli se totiž ve venkovním výběhu zabývala předhozeným králíkem. „Matka je z německého Hannoveru, otec Arat (12) je ze Dvora Králové,“ doplnila mluvčí jihlavské zoo Kateřina Kosová. Kromě Jihlavy se tito vzácní perští levharti chovají v Česku už jen ve zmíněném safari parku ve Dvoře Králové.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi