Homosexuální párek tučňáků adoptoval vejce a vyseděl si mládě

Tučňáci
Autor: ČTK, šim - 
3. 6. 2009
18:35

Dvojice samečků tučňáka Humboldtova ze zoologické zahrady v německém Bremerhavenu se rozhodla opatřit si rodinku. Podle agentury DPA se homosexuální párek před časem ujal vajíčka, které jiní tučňáci odvrhli.

Zahříval ho a nyní místo biologických rodičů vylíhnuté mládě vychovává.

"Oba (tučňáci) se o ně starají až dojemně," řekl zvěrolékař zoo Joachim Schöne. Oba náhradní otcové už čtyři týdny staré mládě krmí starostlivě rybí kašičkou. Mladý tučňák ještě nedostal jméno. "Někdy mu vytáhneme nějaké pero a pak v laboratoři určíme jeho pohlaví," dodal Schöne.

Zahrada na svých webových stránkách uvedla, že samice snesla dvě vejce. Se samcem ale vždy jedno z hnízda vyhodili. Chovatel se vejce sice snažil několikrát vrátit zpátky, ale bez úspěchu. Rozhodl se ho proto podstrčit homosexuálnímu páru tučňáků. Doufal, že vejce otcové vysedí a mládě vychovají. Nespletl se. O "kuře" se dvojice tátů stará vzorně. Ve zvířecí říši není homosexualita nic neobvyklého, uvedla zahrada.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

akrapaz ( 5. června 2009 18:18 )

Tučňáky (pinguiny, jak se jim německý říká) ukazovalyi v německé televizi, jak se oba "chlapi" o to malé hezky starají.

Zobrazit celou diskusi
Další videa