Máte vysokou školu? Zemřete dřív!

Také máte občas pocit totálního 'zatmění mozku', kdy nejste schopni se soustředit?
16. 5. 2009
05:00

Mít vysokou školu už neznamená jen plus. Podle nejnovějších výzkumů Státního zdravotního ústavu vysokoškoláci umírají dříve. A to až o 15 let! Na délce života se také podepisuje výše příjmu. Chudší Češi umírají o sedm let dřív než bohatí!

Úmrtnost, nemocnost a průměrná délka života obyvatel se liší nejen mezi bohatými a chudými státy, ale i mezi jednotlivými sociálními skupinami uvnitř těchto zemí. Muži s nejnižším příjmem se v Česku podle Státního zdravotního ústavu dožívají průměrně o sedm let nižšího věku než ti z nejvyšší příjmové skupiny, u žen je tento rozdíl čtyři roky.

Výzkum přichází s další šokující zprávou! Máte vysokou školu? Pak zemřete dříve než váš soused, který má jen základní vzdělání. Rozdíl v délce života u mužů s vysokoškolským a základním vzděláním je 15 let, u žen sedm.
Pouze deset procent vysokoškolaček je obézních, kdežto ve skupině žen se vzděláním základním je to víc než třicet procent.

ginny ( 16. května 2009 21:57 )

Má pravdu pán přede mnou, skutečně je to naopak, vysokoškoláci žijí déle. Zde je odkaz na původní zprávku ČTK" http://www.ctk.cz/sluzby/slovni_zpravodajstvi/vseobecne/index_view.php?id=377060

chyba ( 16. května 2009 21:19 )

Je to naopak, vysokoskolaci se dozivaji o 15 let vice nez muzi se zakladni skolou. viz: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/chudsi-cesi-umiraji-o-sedm-let-drive-nez-bohati.html

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa