Chobotnice v USA vyplavila budovu akvária

Chobotnice
Autor: ČTK, hnz - 
27. února 2009
13:43

Chobotnice v akváriu v kalifornské Santa Monice vypustila svou nádrž a vyplavila budovu. Zvíře si prý chapadlem otevřelo ventil, který udržuje nádrž uzavřenou.

 

Podle manažerky akvária chobotnice ventil objevila, když prozkoumávala svůj domov.

"Našla něco uvolněného a prostě za to zatáhla. Jsou to velmi chytří tvorové," řekla.

Chobotnice podle Triberové otevřela nádrž v noci, takže vytékající vodu nikdo nezaregistroval téměř deset hodin. Když ráno dorazili do akvária zaměstnanci, nestačili se divit. V sálech a na chodbách bylo osm centimetrů vody. Celkem z nádrže vyteklo na 7000 litrů vody.

Voda poškodila nově položené koberce a zdi budovy. Chobotnice naštěstí nestačila vypustit tolik vody, aby jí to nějak ohrozilo.

Chobotnice patří mezi nejinteligentnější měkkýše. Jsou považovány za samotářské tvory, kteří jsou ale zvědaví a velmi rychle se učí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mouse ( 28. února 2009 11:50 )

v akváriu kde je jenom 7000 litrů vody neměli, proč taky, žejo

neprduch ( 28. února 2009 09:10 )

Chtělo by to vyslat skupinu poslanců a senátorů,aby zalobovali a získali potřebný počet octopodů do obou komor. Snad by byla s nimi rozumnější domluva. Za potravu,mimochodem vysoce kalorickou,by mohli sloužit současní senátoři a poslanci.

lo2f ( 27. února 2009 21:32 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud