Dělala kočkám piercing a půjde před soud

Kotě s piercingem  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, hnz - 
23. ledna 2009
10:16

Piercing v uších, na krku a ocasu – tak zdobila svá koťata chovatelka Holly Crawfordová z americké Pensylvánie. Takto vyzdobené „šelmičky“ potom přes internet prodávala za stovky dolarů.

 

Na tento neobvyklý koníček upozornili ochránci zvířat a policie je vzápětí zadržela za krutost na zvířatech. Crowfordová ovšem vinu necítí a tvrdí, že není žádný rozdíl mezi piercingem pro kočku a pro člověka. K jeho aplikaci prý používala sterilní jehly a chirurgické mýdlo. Koťata prý několikrát denně pečlivě kontrolovala, jestli se jim ranky po piercingu správně hojí.

"Nedělala jsem to, abych je týrala," říká. "Byly to milované kočky, dobře živené se zastříhanými drápky. A byly šťastné."

Daphna Nachminovitchová, viceprezidentka organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (PETA), označila piercing zvířat za barbarské jednání. "Neexistuje omluva pro působení takové bolesti zvířátku, které je velikosti lidské dlaně," prohlásila.

Jaký trest Crawfordové, která má sama po těle piercing, hrozí, zatím není jasné.

DISKUZE: Co si myslíte o piercingu zvířat?

 

 

kapa1 ( 5. září 2011 03:52 )

nechutné propichování uší a obřízka se může provádět pouze na lidských dětech protože je to přece na rozdíl od zvířat nebolí

lizliz ( 5. února 2009 07:57 )

Co je to proboha za člověka když argumentuje tim, že mezi piercingem člověka a kočky neni rozdil. Člověk do toho šel asi dobrovolně ne? Má teda s odpuštěnim v hlavě nas***o když dělá tohle! Jako já nechápu proč???

gabka ( 24. ledna 2009 21:24 )

Samozrejme ze to kotata muselo bolet,proste se chtela zenska nejak dostat do novin ci tv,tak na to pouzila kotatka,proste je nemocna meli by ji dozivoti zakazat mit zive tvory tim myslim zvirata a i deti,pna neumi zachazet z zivymi tvory.mela by se lecit ,fuj takovymi lidmi pohrdam!!!

ivanek ( 24. ledna 2009 18:34 )

Seš pěkně drsnej

mareknovy ( 24. ledna 2009 18:33 )

to ty kocky nemuze bolet.v klidu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud