107 let stará Číňanka se vrhá poprvé do manželství

Číňanka Wang Kuej-jing se ve 107 letech rozhodla, že do toho poprvé ´praští.´ Tvrdí, že zatím na manželství nebyla dost vyspělá! Partnera jí pomohou hledat i úředníci.
Číňanka Wang Kuej-jing čekala do 107 let od svého narození a teď poprvé hodlá vstoupit do manželství. A podle vlastních slov se teprve teď cítí dost stará a vyspělá na to, aby manžela zvládla. Doufá, že potká také nějakého stoletého muže, aby si s ním rozuměla a měla o čem povídat.
"Už je mi 107 let a pořád nejsem vdaná. Co by se stalo, kdybych si nepospíšila a nenašla manžela?" citoval stařenku čínský anglicky psaný deník Čchung-čching Commercial Times.
Rodačka z provincie Kuej-čou odmalička žila v prostředí, kde jen stěží mohla získat k manželství důvěru. Její strýcové prý tak brutálně zacházeli se svými manželkami, že se nikdy sama vdát nechtěla.
"Všichni lidé žijící v manželství měli podobný život. Vdát se bylo prostě příliš nebezpečné," vzpomíná stařenka na dobu, kdy ženy v Číně měly jen málo lidských práv. Po smrti svého otce, matky a sestry odešla do přírody na venkov a žila tam jako farmářka. Až do věku 74 let, kdy přestala být soběstačnou.
"Moje neteře a synovci stárnou a jejich děti mají už své vlastní rodiny a já začínám být stále větší a větší přítěží," vysvětluje Wangová své rozhodnutí vstoupit do manželství.
Najít manžela jí budou pomáhat také úředníci z města Čchung-čching, kteří kontaktují všechny muže starší stovky let.
Co je ti do toho?