V Arábii se narodila těhotná holčička

Lékaři v Saúdské Arábii řeší podivný případ jednoleté holčičky, u níž zjistili, že je těhotná. Během jejího nitroděložního vývoje se v jejím vlastním těle uhnízdilo tzv. parazitické dvojče!
Tento případ je v praxi arabské medicíny dosud neznámý. Lékaři teď v silně islámské zemi řeší dilema, zda mohou plod z těla dívky vyjmout, protože by to mohlo být považováno za vraždu stejně jako potrat.
Z vyšetření vyplynulo, že matka dívky počala dvojčata a měla v děloze dvě embrya. Jedno z nich potom pohltilo druhé a vyvinulo se v plod. Takových případů parazitických dvojčat je v historii medicíny řada, Arabové však ve své praxi zatím nic podobného nezažili.
Vzácně se na parazitické dvojče přijde až v dospělosti, kdy začne působit vážné zdravotní komplikace a lékaři se domnívají, že se jedná o nádor. Podle statistik připadá jedna taková anomálie asi na půl milionu těhotenství a většinou však končí odumřením obou embryí.