Staňte se v práci gangsterem!

práce
práce  (Autor: Famous)
Autor: Nový Čas - 
3. listopadu 2008
15:29

Život by byl nádherný, kdyby na vrcholu společenského žebříčku byli jen dobří a poctiví muži. Ale realita je krutější, žijeme ve světě podfu(c)ků a krásných, byť špinavých peněz.

Dobří chlapci při cestě nahoru dostanou obvykle přes prsty od svých kolegů v černých oblecích a nakřivo naražených kloboucích.

Takže, co je potřeba udělat, když vaši arogantní, sebevědomí a bonviánští kolegové předbíhají přes vaše poctivě dosažené výsledky a dostávají o hodně vyšší ocenění? Máte dvě možnosti: buď se vypovídáte svému terapeutovi nebo uděláte radikální změny ve vašem životě. Stát se zloduchem vyžaduje víc než jen velké auto a drahý oblek: musíte změnit svůj přístup. Jestliže si chcete užít výhody, které poskytuje možnost být "zlým chlapcem", zaměřte se na naše následující rady:

Síla slov

Synergický, vlnový rozsah, kreknout . to jsou přesně ta nesprávná slova, které používají ti "dobří" kancelářští chlapci a díky nim se nikdy nedostanou na zlou vlnovou délku.

Nemluvíme o to, abyste na obchodních schůzkách mluvili jako vidlák (třebaže nějaké to slovíčko na k.... může sem-tam zvýraznit napětí situace). Jen se snažíme zvýraznit sílu přesně mířených a výrazných slov. Zahajte válku metafor, silných vyjádření nebo čehokoli, co v lidech vyvolá pocit síly a sebejistoty. Tento slovník vaše kolegy znejistí a vytvoří v nich pocit, že jste konečně nastoupili na vlak drsného týpka.

Říkejte, co si myslíte

Jedním z palčivých problémů dnešní společnosti je nechuť lidí říkat věci tak, jaké doopravdy jsou. Kultura politické korektnosti se změnila buď na teorii "Lži, kde se jen dá" nebo na styl "sedím v koutě a držím hubu".

Stále však ve vzduchu zůstává pár zloduchů. kteří vystoupí z řady a nahlas řeknou, co si myslí. Třeba začít nahlas říkat to, co se kolem jen šeptá. Vaši oponenti tím budou překvapeni a kolegové vám zas vzdají hold za to, že se stanete jejich hlásnou troubou.

To však samozřejmě neznamená, že byste si měli pustit "hubu na špacír" kdykoli se vám zachce - myslete na to, že jste gangster a musíte si dávat sakramentský pozor na to, co povíte. Stůjte si za vším, co povíte a mějte na paměti, že za to ponesete případné následky. Vašeho nového chování si lidé velice rychle všimnou a budou vám věnovat určitě víc respektu, než tomu malému tichému chlápkovi v rohu kanceláře.

Staňte se mistrem hloubavosti

Repertoár žádného gangstera se neobejde bez výrazu totální zádumčivosti a odměřenosti. Jestliže se chcete stát respektovaným tvrdým chlapem, měli byste si osvojit tichý, nepřístupný a záhadný výraz v tváři.

Ale nepřežeňte to tak, že se vás po dvou týdnech praktikování hloubavé tváře kolegové zeptají: "Proč furt tak čumíš?" Nejde vám přece o to, aby vás lidé přestali mít rádi - vy se teď chcete stát respektovaným a obávaným zvířetem, které bude od ostatních šedivých myšek v kanceláři o dvě hlavy výše.

K výrazu gangstera patří i respekt k okolí

Co by asi udělal gangster, který uvízne ve výtahu? Zatímco někteří by začali mlátit pěstmi do stěn a křičet, až by si vykřičeli plíce, správný zlý chlapec s výrazem gentlemana zavolá opraváře a počká, ať to trvá jak chce dlouho (zde se nepředpokládá urgentní potřeba vyventilovat litr ranní kávy).

V jistých situacích je třeba se zachovat tak, aby jste nasytili toho zloducha uvnitř a navenek na sobě nedali nic znát. Buďte odměření, ale nebuďte lhostejní a nevšímaví. Dejte si nohy na stůl, papírovou kouli hoďte obloukem do koše (jestli jste se předtím netrefili, nechte to tak, ať si toho všimnou ostatní) a odpovídejte na všechny otázky. Ne, takto to vypadá jen v amerických filmech; nezměňte se ze dne na den na arogantního magora - buďte gangster, ke kterému neoddělitelně patří přívlastek gentleman.