Hitler chtěl založit v Amazonii kolonii

Adolf Hitler měl velké plány i v Amazonii
Autor: ara - 
26. 10. 2008
11:05

Adolfu Hitlerovi nestačila Evropa. Měl velké plány i s takovou oblastí světa jako je Amazonie. V roce 1935 vyslal do Jižní Ameriky tajnou expedici.

"Na Zemi jsou dvě oblasti ideální pro migraci naší nadřazené lidské rasy: Sibiř a Jižní Amerika. Kvůli příznivějšímu klimatu jednoznačně doporučuji to druhé řešení," napsal v roce 1935 šéfovi říšské tajné policie Heinrichu Himmlerovi z amazonského pralesa šéf tajné výzkumné expedice Otto Schulz-Kampfhenkel.

Adolf Hitler plánoval v pralesích Jižní Ameriky vytvořit kolonii bílých, nadřazených jedinců, kteří by se stali nositeli nové, čisté kultury. Odtud by pak ovládli celý svět.

Proto vyslal do pralesa tajnou expedici s jediným úkolem: Vytvořit pro jeho plán co nejlepší podmínky.

Právě vychází nová kniha dopisovatele časopisu Der Spiegel novinář Jensa Glüsinga, který v ní nezvěřňuje nezvratné důkazy Hitlerova ďábelského plánu.

V roce 1935 přiletěla do amazonského pralesa vědecká skupina průzkumníků vedená mužem, který byl později za své zásluhy o rozvoj říše
povýšen na důstojníka SS Otto Schulz-Kampfhenkelem.

Hitler nemínil ponechat nic náhodě: Pověřil dozorem nad expedicí svého muže číslo jedna: šéfa říšské tajné policie Heinricha Himmlera.

Autor knihy s názvem „Guyana-Projekt, německé dobrodružství na Amazonce“ Jens Gütling objevil u řeky Jari hřbitov se tři metry vysokými dřevěnými kříži zdobenými svastikami a jmény německých dobyvatelů.

Po nacistické expedici zde zůstaly velké křížePo nacistické expedici zde zůstaly velké kříže | Foto pro Blesk - repro knihy Das Guayana-Projekt

Na jednom z hrobů je nápis: "Zde 2.1. 1936 zemřel Joseph Greiner, skonal na horečku v službách německého výzkumu".

Úderná skupina působila v oblasti 17 měsíců. Její tři členové předstírali, že jsou vědci, kteří zkoumají rostliny a zvyky indiánů. Nejméně do dubna roku 1936 byl Heinrich Himmler se skupinou těsném spojení.

Součástí tajného Projektu Guyana byly i vědecké laboratoře, kde by se prováděly pokusy na lidech. Brazilská vláda byla tehdy Hitlerovi velmi nakloněna a nikdo přesně nevěděl, kolik Indiánů v tamních pralesích žije.

Později Himmler svému vůdci doporučil, aby s uskutečněním cílů tajného projektu ještě počkal. Po tlakem válečných událostí z něj nakonec sešlo úplně.

Hitlerovi stoupenci věřili, že je jejich posláním založit v džungli novou kolonii a odsud osídlit svět po vzoru pionýrů na americkém západě.

Vůdce expedice důstojník SS Otto Schulz-Kampfhenkel pořídil z výpravy filmový záznam, který ho pod názvem "Hádanka pralesního pekla" proslavil po celém Německu.

Po válce pokračoval Schulz-Kampfhenkel ve filmařské a spisovatelské práci. Zemřel v roce 1989.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa