Do Estonska pašovali vodku potrubím v jezeře

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
16. září 2008
20:38

Dosti svérázně donedávna pašovali alkohol z Ruska do Estonska. Pašerákům k tomu sloužily dva kilometry potrubí položené na dně jezera na rusko-estonské hranici.

Estonská justice v úterý oznámila, že 11 pašeráků, kteří nelegálně přiváželi do této pobaltské země ohromné množství ruského alkoholu, bylo obžalováno.

"Může to vypadat podivně a neuvěřitelně, ale jde o opravdový zločin," řekla agentuře AFP mluvčí soudu Mari Luuková. Ruští a estonští pašeráci podle obžaloby takto přepravili do Estonska přinejmenším 6200 litrů destilátů, čímž ochudili stát na daních o 57 00 eur (1,4 milionu korun). V Estonsku jim za to hrozí až pět let vězení.

Potrubí se nacházelo v jezeře u města Narva na rusko-estonské hranici. Bylo velmi tenké, ale velmi odolné, uvedla mluvčí. Potrubí objevili estonští celníci v listopadu 2004, krátce po vstupu země do Evropské unie. Podobné potrubí pak znovu našli ve stejné oblasti o dva roky později.

Vodka je v Rusku zhruba o 30 procent levnější než v Estonsku.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud