V Alpách spadla lavina, nejméně devět pohřešovaných

Autor: ČTK - 
24. 8. 2008
13:41

Nejméně devět horolezců se pohřešuje a dalších osm se zranilo při nedělním pádu laviny v oblasti horského masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách.

"Lavina spadla za svítání na francouzské straně hor na italsko-francouzské hranici a zasáhla skupinu horolezců, kteří byli navázáni na stejné lano. Devět se jich pohřešuje," informoval nejmenovaný policejní činitel.

Agentura APA napsala, že pohřešovaných je celkem deset a podle informací potvrzených rakouským ministerstvem zahraničí je mezi nimi pět Rakušanů a jeden občan Švýcarska. Rovněž agentura AFP informuje o deseti pohřešovaných, mezi nimiž je prý pět Rakušanů a tři Švýcaři, zatímco státní příslušnost zbývajících dvou není známá.

Podle záchranářů skupinu horolezců strhla lavina 200 metrů dlouhá a 45 metrů široká. Osm zraněných lidí se už z masy sněhu podařilo vyprostit. Jde o pět francouzských a tři italské horolezce, kteří byli se zraněními převezeni do nemocnice v Chamonix.

Na místo neštěstí byli vysláni příslušníci francouzské policie a italské civilní ochrany a také tým záchranářů se speciálně vycvičenými psy. Do akce byly nasazeny i tři vrtulníky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa