Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Rozčílení čínští cestujíci demolovali letiště

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Martin Mithofer)
Autor: ČTK - 
29. července 2008
07:08

Cestující jedné z čínských leteckých společností začali v úterý ráno rozbíjet počítače na letišti a střetli se s přivolanou policií.

Jejich hněv vyvolala skutečnost, že je letecká společnost nechala celou noc bez ubytování a jídla poté, co byly jejich lety kvůli špatnému počasí zrušeny, oznámila agentura Reuters.

Více než 170 cestujících mělo odletět v pondělí odpoledne z Kchun-minu, hlavního města jihozápadní provincie Jün-nan, třemi lety provozovanými společností China Southern Airlines. Lety ale byly zrušeny kvůli špatnému počasí.

"Všichni cestující museli strávit noc v letadlech nebo odletové hale," napsala agentura Nová Čína. "Nikdo se nepokusil zajistit jim stravu a ubytování." Rozčílení cestující proto dnes ráno začali na letišti ničit počítačové terminály a stoly na protest proti "nevhodnému přístupu" zaměstnanců.

Frustrace ze záhadně zpožděných, odkloněných či zrušených letů občas na čínských letištích vyústí v násilné střety cestujících se zaměstnanci letiště a leteckých společností i s policií. Stalo se také, že cestující na protest proti zpoždění letu odmítli z letadla vystoupit.

Video se připravuje ...
Další videa