Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

Mafiánská svatba šokovala Itálii

"Hokejová svatba" Václava Varadi
"Hokejová svatba" Václava Varadi  (Autor: Aleš Krezl)
Autor: ČTK - 
24. července 2008
18:59

V Itálii se ve středu konala netradiční svatba: vdávala se dcera bývalého šéfa mafiánů. Salvatore "Toto" Riina však dceru k oltáři neodvedl, neboť v současnosti pobývá ve vězení.

V sicilské vesnici Corleone, kterou proslavil román Maria Puza Kmotr a stejnojmenný film, tak Riinu zastoupil jeho syn Giuseppe.

Kromě otce nevěsty, osmadvacetileté Lucie Riinaové, byli ze stejných důvodů nepřítomni i další členové její široké rodiny a zároveň někdejší mafiánští bossové: bratr Gianni a strýček Leoluca Bagarella. "Myslíme na ty, kteří tu dnes s námi nemohou být," řekl podle italského tisku hostům ženich Vincenco Bellomo.

Vězeňské prostředí poznal důvěrně i Giuseppe Riina, který byl kvůli soudním průtahům po pěti letech předčasně propuštěn letos v únoru. V Itálii to v té době způsobilo skandál, za své mafiánské skutky si měl totiž odsedět ještě tři roky.

Svatba, která se uskutečnila v jednom z kostelů v Corleone, přitáhla zájem médií, ale šokovala příbuzné obětí mafie. "Kdokoli si vezme někoho z nich, stane se komplicem," řekla Sonia Alfanová, dcera sicilského novináře zavražděného mafií.

(O boji s mafií čtěte zde).

Video se připravuje ...
Další videa