Britský novinář o syrském vězení: Nikdy jsem nic podobného nezažil!
Britský novinář pracující v utajení byl po uvěznění minulý týden v hlavním městě Sýrie Damašku propuštěn. Celému světu přinesl svědectví o praktikách v syrských vězeních, které dle jeho slov byly šokující až děsivé.
Britský novinář Sean McAllister vypověděl po svém propuštění ze syrského vězení: "Byl jsem umístěn do prázdné místnosti. Z vedlejší místnosti ke mně doléhaly zvuky, jak byli zajatci biti. Slyšel jsem rány a křik plný bolesti. Když jsem poslouchal, jak ty lidi mlátí, celý jsem se třásl. Přemýšlel jsem, jak asi skončím já, když se takhle chovají ke svým lidem. Nikdy jsem nic podobného nezažil a to jsem viděl hodně hrůzných věcí."
Novinář dodal, že lidé se kterými mluvil na své cestě se mu svěřili, že potřebují zahraniční intervenci, jako v případě Lybie. Potřebují pomoc zvenčí, či bezletovou zónu. Brali by jakoukoliv možnost, aby to nesmyslné zabíjení protestantů už skončilo.
Amnesty International v úterý uveřejnila zprávu, ve které jsou popisovány děsivé praktiky syrských bezpečnostních jednotek. K mučení povstalců údajně dochází i v nemocnicích, kde se demonstranti léči po tvrdých zásazích vládních bezpečnostních sil. Jednotky prezidenta často povstalce zatýkají přímo na lůžcích a odvádí sebou. A to včetně pacientů v bezvědomí! Tyto praktiky potvrzuje i lékař, který musel kvůli nesouhlasu s nimi uprchnout ze Sýrie.
Normální lidé se takhle chovat nemůžou! To, co se děje se zajatci,aj.je šílenost ssma, kdoví jestli parchanti, kteří tyto praktiky vykonávají, nejsou pod vlivem drog a jiného svinstva.., jelikož normální člověk by tato zvěrstva nezvládl dělat! V dnešní době a takový HUMUS ( SLABÉ SLOVO )!!!