Vyhněte se Rakousku! Na dálnicích jsou šílené zácpy

Ilustrační foto - V Rakousku se vytvořila šedesáti kilometrová zácpa  (Autor: abl)
Autor: bali, ČTK - 
30. července 2011
16:13

Na rakouské dálnici A10 se vytvořila neuvěřitelná zácpa, dlouhá 60 kilometrů. Důvodem je pravděpodobně příliv turistů z Německa, kde v pátek začaly letní prázdniny.

Šedesátikilometrová zácpa se v sobotu vytvořila na Taurské dálnici A10 v Rakousku. Zablokování komunikace, která spojuje Salzburk s Villachem, způsobil podle rakouské policie příval aut z německých spolkových zemí Bádensko-Württembersko a Bavorsko, kde tento víkend začínají letní prázdniny. Podle agentury APA je vzniklá zácpa největší, jaká se kdy v rakouské spolkové zemi Korutany objevila.

Už od časného sobotního rána se začala dálnice ucpávat ve směru na jih před tunelem Oswaldiberg u Villachu. Během několika hodin se zácpa natáhla desítky kilometrů na sever až ke katschbergskému tunelu na hranici spolkových zemí Korutany a Salzburk.


Auta v rekordně dlouhé koloně se podle APA pohybují jen krokem, občas se provoz zcela zastaví. Korutanská policie tak rozsáhlou zácpu ještě nikdy nezaznamenala.
Další zácpa je na dálnici A11, která na Taurskou dálnici navazuje od Villachu směrem do Slovinska. Tunel na hranici Rakouska a Slovinska, který má jen jeden tubus, nedokáže pojmout příval aut a na sever od něj se vytvořila desetikilometrová kolona.

karel.fodor ( 30. července 2011 16:37 )

rizek a chleba do ruksacku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud