Anděl smrti zabíjel, aby svedl kolegyni

Ošetrovateľ Jaroslav Dobiaš, ktorý je obvinený z vraždy pacientky v nemocnici na Kramároch, mal považovať za svoje poslanie pomoc ľuďom.
Autor: INT, shp - 
25. 6. 2011
12:01

Chtěl získat srdce své kolegyně, tak se jí pochlubil masovou vraždou... Tak šílený byl motiv zdravotníka Jaroslava D. (29), kterému celé Slovensko přezdívá Anděl smrti. Jeho poslední obětí byla Ľuboslava (†63). Vpravil jí do těla lék na snížení tlaku, po kterém se jí zastavilo srdce.

Svoje jednání vnímal jako službu nemocným lidem. „Chtěl jsem jí pomoct,“ řekl Jaroslav během své výpovědi policistům. Kolegyni Janu chtěl tím, jak Ľuboslavě »pomohl« na onen svět, oslnit, aby si získal její náklonnost. „Vyprávěl jí o tom, jak pomáhá starým lidem. Popsal jí způsob, jak to dělá. A také se pochválil, že už pomohl asi čtyřem desítkám nemocných lidí v nemocnici v Trenčíně a další víc než desítce v Bratislavě. Jako důkaz Janě prozradil dvě jména obětí. Poslední z Bratislavy a jednu z doby před dvěma lety z Trenčína,“ citoval svůj zdroj slovenský tisk.

Jana o hrůzostrašné zpovědi řekla svému příteli právníkovi. Ten jí poradil, aby se obrátila na policii. Po zatčení se Jaroslav k vraždě Ľuboslavy přiznal, další oběti však popřel. Policie připravuje exhumaci těla, které by mělo být Jaroslavovou druhou obětí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

pelagie ( 25. června 2011 15:29 )

kdo mu dal právo rozhodovat o životě a smrti ....musí to být úchylný d.e.b.i.l. ..o kterého už podle zjevu žádná ženská nezakopla

limak007 ( 25. června 2011 14:37 )

"A také se pochválil, že už pomohl..." Nemáte asi ty správné slovníky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa